Kilometry pięknych plaż, krystalicznie czysta woda, słoneczna pogoda - takiej scenerii chyba nikt się nie oprze. Ten raj znajdziecie również w Mozambiku, a dokładnie w Tofo Beach, gdzie powstaje nowe ciekawe miejsce o nazwie Little Stunning Dream. Tuż obok znajduje się Banzaruto, jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce i mekka nurków według "Conde Nast Traveller". Jeszcze was nie przekonaliśmy? Czytajcie dalej.

Little Stunning Dream - projekt crowdfundingowy na butikowy hotel w Mozambiku.

Ten pomysł należy do dwóch wieloletnich przyjaciół. Mieszkającego w Afryce od 2012 roku Mikołaja (pracował dla ambasady w Kenii, Organizacji Narodów Zjednoczonych w Somalii oraz organizacji pozarządowych w Malawi i Sudanie Południowym) oraz pracującego od kilku lat w reklamie i start-upach Maxa. Obaj postanowili wykorzystać swój potencjał i doświadczenie. Padło na wspomniane już nadmorskie miasteczko położone w połowie wybrzeża Mozambiku, Tofo Beach. "Turyści z całego świata gromadzą się na plażach, aby w pełni wykorzystać swobodną atmosferę, intensywne nocne życie, białe piaski i turkusowe wody. Pobliski Bazaruto to światowej sławy raj dla miłośników nurkowania i jedno z najlepszych miejsc do odkrywania fauny morskiej w Afryce" - możemy przeczytać w informacji o Little Stunning Dream. Mozambik nie jest jeszcze tak popularny jak Kenia, ale to może się zmienić w ciągu kilku miesięcy lub najbliższych lat. Obaj przekonują, że jest tam bezpiecznie, a ludzie przyjaźni. Na czym polega Little Stunning Dream? Panowie zdecydowali się na popularny koncept "timeshare", współfinansowany przez platformę Kickstarter. Wykupiona została już działka pod ten projekt (aż 8 ha!). Każda z osób, która wpłaci datek, będzie mogła cieszyć się odpoczynkiem w bungalowie od 3 dni do nawet 10 tygodni (w zależności od przekazanej sumy). Mikołaj i Maks na zrealizowanie swoich marzeń potrzebują jeszcze 100 000 €. "Cegiełki" zaczynają się 250 €. Dodatkowo, wszyscy otrzymają adekwatne do swojego wkładu udziały. W planach oprócz wybudowania bungalowów i infrastruktury jest jeszcze restauracja, beach bar oraz kino pod chmurką.

To nie wszystko, "dodatkowe pieniądze zebrane w ramach projektu zostaną przeznaczone na stworzenie szkoły języka angielskiego w Tofo Beach, aby lepiej przygotować mówiącą po portugalsku młodzież z Mozambiku do rozwoju branży turystycznej w tym kraju."

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki branża turystyczna Mozambiku wzrośnie w 2018 roku o 7,3% .