Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: bling bling

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: Coperni / Imaxtree / Spotlight

Połyskująca skóra, brokat, lakier, cekiny i drogocenne kruszce. Projektanci w tym sezonie wracają do ekscentryzmu dodatków, zastępując rzucającymi się w oczy torebkami te praktyczne lub proste w designie modele. Teraz it bags zwracają na siebie uwagę z daleka, są udziwnione, odważne i z powodzeniem zastępują biżuterię. Nie wierzycie? Po wizualne inspiracje zapraszamy Was do kolekcji jesień-zima 2022/2023 takich luksusowych marek, jak Blumarine, Courrèges, Coperni, Versace, JW Anderson, Bottega Veneta czy Diesel.

11 modnych rzeczy, w które warto zainwestować w listopadzie 2022. O tych hitowych ubraniach, butach i torebkach śnimy>>

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: dodatek do motocykla

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: Gucci / Imaxtree / Spotlight

Zaczęło się od motocyklowych kurtek, które szturmem podbiły wybiegi i social media pod hasłem "bikercore". Z tego powodu dziś wszyscy w branży mody sięgają po unowocześnione wersje genialnego wynalazku Irvinga Schotta ze Schott NYC - jego kurtki Perfecto, którą zaprojektował w 1928 roku. Także ci, którzy projektują... dodatki. Wysadzane ćwiekami torebki Valentino, Alexander McQueen, Givenchy, Marine Serre i Gucci nawiązują do tamtego egzemplarza, tak uwielbianego przez Marlona Brando. 

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: rozmiar XXL

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: Peter Do / Imaxtree / Spotlight

Niepraktyczne micro bags wreszcie zajmują torby, które pomieszczą cały dobytek życia. "Im więcej, tym lepiej" zdają się mówić kreatywne głowy Peter Do, Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen oraz Khaite, które powiększają swoje modele do granic możliwości. Pamiętacie te instagramowe memy z powiększanymi elementami garderoby? Wreszcie stały się rzeczywistością.

Dior przywrócił do sprzedaży ulubioną torebkę księżnej Diany. Ten model z lat 90. Lady Di nosiła na czerwonym dywanie>>

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: poduszka czy torebka?

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: Bottega Veneta / Imaxtree / Spotlight

To pytanie z pewnością stawiali sobie krytycy mody, którzy jako pierwsi widzieli na żywo modele typu "comfort pouch". Tymczasem dyrektorzy kreatywni Miu Miu, Versace, Loewe, Jil Sander i Bottega Veneta doskonale wiedzieli, co robią: po dłużących się miesiącach pandemii i pracy zdalnej, postanowili podarować nam fragment home office. Torebki w kształcie poduszek wyglądają uroczo i pomieszczą - wbrew pozorom - naprawdę dużo.

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: galeria sztuki

Modne torebki na jesień-zimę 2022/2023: Simone Rocha / Imaxtree / Spotlight

W tym sezonie szerokie grono projektantów czerpało inspiracje z galerii sztuki. Artystyczne modele, które przypominały rzeźby, obrazy i instalacje zwracały na siebie uwagę na wybiegach Simone Rocha, Chloé, Coperni, a także Isabel Marant. To jak, wycieczka do muzeum?

PS Więcej zdjęć modnych torebek na jesień i zimę 2022/2023 możecie obejrzeć w galerii. Przygotowałyśmy dla Was przepastny przegląd prosto z wybiegów Paryża, Londynu, Mediolanu i Nowego Jorku.

Gucci wprowadza do sprzedaży słynną torebkę ze swojego archiwum z lat 90. Chodzi o ukochany model księżnej Diany>>

10 rzeczy z Zary, które chcemy kupić na Black Friday 2022. Są modne, ale nigdy się nie zestarzeją>>