Choć ulice wielkich miast wciąż są pełne nieokiełznanej logomanii, a w domach towarowych rzeczy zaprojektowane tak, aby ich markę można było rozpoznać na pierwszy rzut oka wciąż znacznie przewyższają liczbę tych minimalistycznych i w neutralnych kolorach, na horyzoncie zarysowuje się zmiana. Wyselekcjonowane poniżej ubrania i dodatki pomogą wam się na nią przygotować. 

Koszula Dolce White, Karolina Naji

Wybór lokalnej produkcji to bez wątpienia jeden z istotnych wymiarów określających ideę zjawiska zwanego dyskretnym luksusem. Obowiązkowo w pakiecie z najwyższą jakością materiałów, precyzyjnym wykonaniem i ponadczasowym fasonem. Wszystko to znajdziecie u Karoliny Naji. Na romantycznej koszuli Dolce White i wszystkich pozostałych projektach Polki. 

Naszyjnik z bursztynem bałtyckim i grawerowaną literą imienia, Kamena 

Do ożywienia dyskusji o cichym luksusie w największym stopniu przyczyniła się popularność serialu „Sukcesja”. I choć najwięcej mówi się o noszonych na ekranie przez Shiv Roy, istotną rolę w wykreowaniu podziwianego na tak ogromną skalę wizerunku postaci odegrała także biżuteria. Założymy się, że gdyby kostiumografka pracująca przy tej produkcji znała polską markę Kamena, z pewnością wyposażyłaby Shiv w naszyjnik z bursztynem i wygrawerowanym „S”. 

5 filmów i seriali wpisujących się w trend "quiet luxury". Gdzie oprócz "Sukcesji" zobaczymy garderobę inspirowaną dyskretnym luksusem?>>

Beżowy golf z prążkowanej dzianiny, Bizuu

Bizuu kojarzy wam się z drukowanymi na barwnych tkaninach maksymalistycznymi detalami w bardzo dziewczęcym klimacie? I słusznie. Ale marka Blanki Jordan i Zuzanny Wachowiak ma do zaoferowania znacznie więcej. W zakładce MID SEASON SALE wypatrzyłyśmy między innymi ten klasyczny golfz prążkowanej dzianiny w kolorze piaskowej szarości. To jedna z tych rzeczy, która wyniesie wasze stylizacje na wyższy poziom. 

Jedwabna sukienka-halka, Reserved

Pro tip: w poszukiwaniu luksusowych materiałów w atrakcyjnym przedziale cenowym warto wybrać się od czasu do czasu do popularnych sieciówek. Większość popularnych marek tego typu regularnie wzbogaca swoją ofertę o linie premium. Robi to między innymi Reserved. Tylko spójrzcie na tę jedwabną sukienkę-halkę…

Skórzana shopperka, MAKO

Pojemne, wygodne i eleganckie. O torebkach shopperkach powiedziałyśmy już w tym sezonie wiele. A to dlatego, że dyrektorzy kreatywni topowych domów mody, wspierani przez gwiazdy światowego formatu, wśród których Angelina Jolie i Amal Clooney, okrzyknęli je najbardziej pożądanymi torebkami sezonu. Te uszyte z dobrej jakości skóry są przy tym absolutnie ponadczasowe i nie do zdarcia. Wśród naszych wymarzonych modeli między innymi jedna z tegorocznych nowości MAKO. 

Oversize’owy trencz, Calvin Klein Jeans

Nie ma miniamlistycznej szafy kapsułowej bez wysokogatunkowego trencza w ultraszykownych odcieniach bałtyckich plaż, mrożonej caffè latte albo słonego karmelu. Nie bez takiego i cichego luksusu w wydaniu wiosennym. W oko wpadł nam między innymi oversize’owy projekt z metką Calvin Klein Jeans. Na Modivo.pl do upolowania ze zniżką!

Luksus, ale dyskretny. Czym jest styl "quiet luxury", który pokochał TikTok (i kostiumografki "Sukcesji")?>>

Garnitur Nessi, The Frankie Shop 

Doniesienia medialne i niezliczone filmy publikowane na Tik Toku jednoznacznie wskazują na to, że styl ubierania się przedkładający elegancję i subtelność nad krzykliwość i epatowanie logotypami, został przyjęty przez konsumentów z ogromnym entuzjazmem. Jeśli dopisałybyście swoje nazwisko na liście fanów estetyki cichego luksusu, przepadniecie dla ostatniej pozycji z naszego zestawienia. Z przełożeniem fascynacji na realną decyzję zakupową, radziłyśmy się jednak pospieszyć. Każdy kolejny drop perfekcyjnie nonszalanckiego, śmietankowego garnituru The Frankie Shop, ulubionej insta marki stylistek i influencerek, wyprzedaje się na pniu.