Przestrzenność, zmysłowość, abstrakcja stały się wyznacznikami kolekcji FORMY inspirowanej twórczością wyjątkowej, polskiej rzeźbiarki Marii Papy Rostkowskiej. SOLAR podąża obraną przez siebie ścieżką #CloseToMyArt zapraszając tym razem do haptycznego, uniwersum rzeźby – w wyniku tej fascynacji powstała jedna z najbardziej sensualnych kolekcji limitowanych SOLAR.
Rzeźba jako źródło inspiracji wybrzmiewa nie tylko w kolekcji, ale jest też scenografią samej sesji zdjęciowej autorstwa Gosi Turczyńskiej, która odbyła się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przy okazji wystawy „Haptyczny Rezonans Materii. Maria Papa Rostkowska i gościnie w stulecie urodzin artystki”, odbywającej się w stulecie urodzin artystki.


Posągowa i smukła Magdalena Chachlica pozująca pośród prac Papy Rostkowskiej – równocześnie mocnych i delikatnych, trwałych i ulotnych – ubrana w kolekcję limitowaną SOLAR staje się niemal jedną z rzeźb. Ubrania, podobnie jak marmurowe dzieła proszą się o dotyk i kontakt: odkrywamy, strukturalność, chropowatość, miękkość. Tak powstała kolekcja limitowana na miarę sztuki użytkowej, przybierającej różnorodne FORMY. Jesienny mood odzwierciedlają grafit, szarość i écru – barwy zaczerpnięte z kolorytu surowców wykorzystywanych przez rzeźbiarzy, szczególnie ukochanego przez Marię Papę Rostkowską marmuru. Na nowo odkrywamy błysk pod postacią dopasowanej i mieniącej się sukienki midi z ozdobnymi drapowaniami. Kolekcja limitowana to nowe spojrzenie na jednokolorowe sety – w roli głównej gładkość satyny. Urzeka zapinana sukienka, która w śmiałej wizji stylisty przybiera także rolę długiej koszuli. W zestawieniu z długimi spodniami o szerokiej nogawce nawiązuje do tafli marmuru, tworząc look pełen nonszalancji. W swoich zestawieniach Michał Koszek oddał idę kolekcji polegającej na kontrastowości kolorystycznej i fakturowej.

Wyraźnie wybrzmiewają zabawa FORMĄ i wszechobecny mix&match

Obserwujemy jak mieniące, eleganckie elementy płynnie wkradają się do casualowej sukienki i bluzy, nadając codziennym stylizacjom nowoczesności. W duchu tej idei także i ciepłe dzianiny, długie mięsiste płaszcze w odcieniach off-wite przeplatają się z gładkimi i połyskującymi tkaninami, dając do zrozumienia, że w modzie i sztuce nie ma ograniczeń!

Nową rolę odgrywa czerń

Momentami mocniejsza i w wyrazistej FORMIE: dwurzędowej marynarki z ozdobnymi guzikami i spodniami do kompletu, innym razem delikatna i transparentna. Kolekcja limitowana SOLAR to powrót kobiecych, szerokich bufek i lejących się sukienek.
Maria Papa Rostkowska uważała, że projektant/ka mody jest artystą/tką. Inspiracja twórczością rzeźbiarki widoczna jest w autorskich wzorach. Makro i mikroprint nawiązujący do form rzeźbiarskich odnajdujemy w pojedynczych detalach, ale też w totall print lookach – jasnej koszuli i sukience mini z zabudowanym dekoltem i mankietami. W opozycji szarość skrywa ciemne nadruki, które przebijają się przez szmizjerkę, plisowaną spódnicę midi czy ciepły, dwustronny płaszcz. Dopełnieniem FORM jest unikatowa, autorska biżuteria i dodatki. Torebka – puzderko w geometrycznej formie, ażurowe kolczyki, srebrna broszka i wisior z dodatkiem marmuru, które nawiązują do motywu dwóch ciał. Biżuteryjne „mini rzeźby”, łączą w sobie koncepcję kolekcji: kontrastowość kolorystyczną i fakturową.


Wyprodukowana we współpracy z agencją Warsaw Creatives sesja, nawiązuje do świata kobiecej sztuki, której kolekcja limitowana SOLAR j/z 2023 jest ważną częścią – zaprojektowana przez projektantki – artystki.

Więcej informacji o kolekcji znajdziesz na oficjalnej stronie.