"Nie wiem, czy wszystkie szczegóły są już znane i nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło, ale jestem bardzo szczęśliwa" - powiedziała Lily-Rose Depp w wywiadzie z Women's Wear Daily, oddając nastroje wielu osób w branży, które nie mogą doczekać się powrotu do pracy. Aktorka, do której dołączyły inne ambasadorki Chanel - Kristen Stewart, Sadie Sink i Riley Keough - wystąpiła w pomarańczoworóżowym tweedowym garniturze z kolekcji Chanel na wiosnę 2024 roku.

Podążając śladami swojej matki, Vanessy Paradis, jako muzy Chanel, Depp była podekscytowana odwieszeniem eventów branżowych:  "Miałam ochotę na idealną tweedową garsonkę, a nikt nie robi tego lepiej niż Chanel" - dodała. Jej wybór wysłużonych białych szpilek z zadrapaniami dodał osobistego akcentu do zestawu. "Lubię buty, które są trochę zużyte" - zaśmiała się Depp.

Stefanie Keenan/Getty Images

Wsparcie Chanel dla lunchu, który celebruje i wzmacnia pozycję kobiet w filmie, jest zgodne z zaangażowaniem marki w aktorskie rzemiosło. "Myślę, że wspieranie tej inicjatywy przez Chanel jest tak piękne i ważne. To naprawdę sedno tego, co Chanel zawsze robił" - skomentowała Depp. Aktorka pochwaliła historię Chanel jako firmy założonej przez kobiety i wieloletnie wsparcie Gabrielle Chanel dla kobiet pracujących przy filmach.

Academy Women's Luncheon, znana z promowania wschodzących kobiet-filmowców, przyznała swoje Złote Stypendium dla Kobiet dwóm utalentowanym scenarzystkom-reżyserkom. Erica Eng, Amerykanka chińskiego pochodzenia w piątym pokoleniu, oraz July Jung z Korei Południowej zostały wyróżnione za swoje znakomite osiągnięcia. W ramach rocznego programu stypendialnego każda z laureatek otrzyma 35 000 dolarów, opiekę mentorską i możliwość nawiązywania kontaktów.