Levi's x Ganni: kolekcja, która łączy klasykę denimu z duńską estetyką

Dreams came true? Popkulturowa marka specjalizująca się w dżinsie oraz najważniejszy duński brand ostatnich lat połączyły siły. Po raz drugi Levi's i Ganni stworzyły wspólną kolekcję, a tym razem jest ona inspirowana latami 70. i wzbogacona o bawełnę konopną. Mamy tutaj dżinsowe sukienki i koszule z ozdobnymi kołnierzami w stylu Peter Pan, miękkie bluzy z logotypami, T-shirty z fragmentami ilustracji, szorty z wysokim stanem i rozszerzaną nogawką, klasyczne proste dżinsy w bieli (zdobione dodatkowo kwiatowymi szkicami), denimowe szwedy i dżinsowe kurtki odsłaniające ramiona, a nawet dwurzędowe marynarki z tego samego materiału.

Te ubrania będą nosić niedługo wszystkie skandynawskie influencerki. Oto 5 najlepszych kolekcji Copenhagen Fashion Week>>

A na każdym z czternastu elementów kolekcji znajdziemy wyjątkowy patch sygnowany Levi’s® x Ganni. 

"Współpraca z Levi’s® to była wspaniała zabawa. Już od samego początku czuliśmy, że jest między nami chemia, a nasze wizje są zbieżne. Podczas wspólnej pracy poznaliśmy też nowe materiały wykorzystywane podczas tworzenia odzieży z denimiu. Pamiętam, że gdy weszłam do siedziby głównej Levi’s i zobaczyłam, że członkowie naszego zespołu mają na sobie ubrania Levi’s i Ganni, od razu poczułam, że była to dobra decyzja. Kolekcja bazuje na ponadczasowych krojach, które dzięki swojej uniwersalności mogą być noszone na każdą okazję. A to wszystko za sprawą klasycznego denimu, który z czasem będzie stawał się jeszcze lepszy" mówi Ditte Reffstrup, Cretive Director Ganni.

Ta współpraca bazuje na poprzedniej kolekcji obu marek, "Love Letter", a dodatkowo ma podkreślić działania Levi's i Ganni na rzecz odpowiedzialnej mody, zrównoważonego rozwoju oraz innowacji z projektowaniu. Nie bez znaczenia jest tutaj użycie denimu uzyskanego z bawełny konopnej - okazuje się, że uprawa konopi wymaga mniej wody i pestycydów niż bawełna tradycyjna. Te, które zasiliły kolekcję amerykańskiej i duńskiej marki, pochodzą z upraw nawadnianych deszczówką, a w dalszych etapach ich włókna poddano procesom, które je wygładziły i upodobniły do bawełny.

Levi's otworzył własny second hand>>

"Jesteśmy wielkimi fanami marki GANNI, a dzięki tej współpracy mamy szansę połączyć charakterystyczną dla Ganni kobiecość z kultowym denimem od Levi’s. Praca z zespołem Ganni była wspaniała! Łączy nas oddanie do autentyczności, oryginalności i zrównoważonego rozwoju. Obie marki dążą do tego, aby poprzez tworzenie wyjątkowej i przystępnej mody, którą ludzie kochają, inspirować do wyrażania siebie w autentyczny sposób" mówi Karyn Hillman, Chief Product Officer Levi’s®.

Premierze kolekcji towarzyszy wyjątkowa kampania sfotografowana przez londyńską artystkę Rosie Marks, która najpierw sfotografowała modelki, a następnie ich kartonowe wydruki zabrała ze sobą w podróż do Londynu, Kopenhagi i San Francisco. Ubrania z kolekcji Ganni x Levi's będzie można kupić od 24 lutego na stronie ganni.com, levi.com, a także w sklepach duńskiej marki na całym świecie. W Polsce znajdziecie je stacjonarnie w Elektrowni Powiśle i DH Vitkac. 

Jak noszą się teraz najbardziej stylowe dziewczyny z branży mody? Oto najmodniejsze stylizacje z ulic Nowego Jorku [street style NYFW jesień-zima 2021/2022]>>