„Nowa kolekcja czerpie inspiracje z odradzającej się natury, pozwalając wejść w nowy sezon swobodnie i bez pośpiechu” czytamy w informacji prasowej. Projekty wprowadzone do sprzedaży na przedbiegach lata mają nam służyć podczas leniwych spacerów po plaży, weekendowych wypadów za miasto i upalnych, naszpikowanych obowiązkami dni w biurze. Zostały stworzone z naturalnych, przewiewnych materiałów, takich jak wiskoza, len, organiczny lyocell czy bawełna i skrojone tak, aby służyć przez kolejne (długie) lata. 

Choć z założenia marka Elementy tworzy ubrania bardzo uniwersalne i ponadczasowe, wymykając się przy tym idei sezonowości, najnowszą kolekcją zgrabnie zahacza o aktualne trendy.

Uwagę zwracają proste sukienki z zabudowanym blisko szyi dekoltem i spadochronowym dołem, limonkowa szmizjerka o powłóczystej długości midaxi, lekki lniany garnitur, obszerne bermudy nazywane inaczej jortsami, i precyzyjnie powycinane prążkowane topy w stylu Hailey Bieber czy Kendall Jenner.

Fot. Maciej Nowak

7 najładniejszych sukienek z nowych kolekcji polskich marek. Te modele będą inwestycją na lata>>

Komfort, swoboda, nienachalny szyk, nieoczywista, pięknie harmonizująca z ciepłym odcieniem wakacyjnego słońca kolorystyka i owocowe akcenty przenoszące wyobraźnię do sielskiego letniego ogrodu - całość (kampania + kolekcja) tworzy kompozycję spójną, pełną radości i luzu. 

PS Pragnąc wyjść poza dalekie od inkluzywności konwencje panujące w branży modowej, marka Elementy sukcesywnie powiększa swoją rozmiarówkę, czemu wyraz daje także w różnorodności modelek wybieranych do współpracy przy sesjach wizerunkowych i lookbookach. Tym razem postawiono na Sophie Alice, zachwycającą modelką o pełniejszych kształtach. 

Wszystkie zdjęcia do obejrzenia premierowo na ELLE.pl. 

Kredyty do zdjęć:

Zdjęcia: Maciej Nowak
Art direction: Klara Ogielska-Bernecka / Elementy
Modelka: Sophie Alice (Uncover Models)
Stylizacja: Paweł Kędzierski (Van Dorsen Artists)
Makijaż: Aga Brudny (Art Faces)
Produkcja: Klara Ogielska-Bernecka / Elementy