"Nie patrz w górę": fabuła filmu

Gwiazdorska obsada i kosmiczna historia! Już niedługo na ekrany kin oraz na platformę Netflix wejdzie nowa komedia, w której aż kipi od obecności najbardziej pożądanych i najlepszych aktorów. W filmie wystąpią Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Mark Rylance, Ariana Grande, Kid Cudi i wiele więcej...

A o czym będzie fabuła?

Profesor oraz jego studentka przypadkowo odkryją kometę, która znajduje się na trasie kolizyjnej z Ziemią.Problem jednak w tym, że nikt nie chce im uwierzyć, a wszyscy przekonują, że słyszeli już naprawdę dużo o zapowiadanym końcu świata. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Studentka i jej profesor muszą rozpocząć misję przekonywania innych: zaczynają szturmować media, pojawiają się w porannych programach śniadaniowych i osobiście przekonują beztoroskich polityków. Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem.

"Nie patrz w górę": obsada filmu

Główne role w filmie zagrali Leonardo DiCaprio, który wcielił się w rolę spanikowanego badacza i profesora oraz Jennifer Lawrence, która jest jego studentką. Na ekranie zobaczymy też Meryl Streep w roli prezydentki, Cate Blanchett w roli dziennikarki telewizyjnego programu śniadaniowego, czy Marka Rylance'a, laureata Oscara za kreację w Moście szpiegów (2015).

W pozostałych rolach wystąpili: Ron Perlman ("Hellboy"), Timothée Chalamet ("Diuna"), Ariana Grande, Kid Cudi, Tyler Perry ("Zaginiona dziewczyna"), Himesh Patel ("Tenet") i Melanie Lynskey ("W chmurach").

Reżyserią filmu zajął się Adam McKay, zdobywca Oscara za film "Big Short" (2015), znany również z "Vice" (2018), czy serialu "Sukcesja".

Film pojawi się 24 grudnia na platformie Netflix oraz w wybranych kinach.

"Nie patrz w górę": oficjalny zwiastun filmu