Reese Witherspoon zamieni „Legalną blondynkę” w serial

Wczesne lata 2000. najpierw odżyły w modzie, aby następnie triumfalnie zawładnąć ekranami. Wiadomość o kontynuacji „Zakręconego piątku” i drugie podejście do „Wrednych dziewczyn” zapoczątkowały tzw. Lohanaissance, ale Lindsay Lohan nie jest jedyną gwiazdą, która może odcinać kupony od przebojów sprzed lat. Potencjał w nostalgii dostrzegła też Reese Witherspoon. Aktorka już lata temu snuła plany powrotu na salę rozpraw w różowej garderobie Elle Woods. Wówczas mówiono o trzeciej części kinowego hitu na podstawie pomysłu Mindy Kaling („Biuro”) i Dana Goora („Parks and Recreation”). Ostatecznie trylogia nie powstała, ale... jeszcze nic straconego! Najświeższe wieści zza oceanu, choć szczątkowe, napawają optymizmem. 

Według portalu Variety prace nad nową „Legalną blondynką” ruszyły pełną parą. Z tym że zamiast pełnometrażowego filmu będziemy mieć do czynienia z serialem. Za projektem stoi Amazon Prime Video, które niedawno przejęło bibliotekę wytwórni MGM, oraz należące do Witherspoon studio Hello Sunshine. Aktorka ma więc pełnić rolę producentki wykonawczej i z pewnością wywrze duży wpływ na ostateczny kształt serialu. Wciąż nie wiadomo jednak, czy wystąpi przed kamerą. Ujawniono za to, że za scenariusz odpowiedzialni są Josh Schwartz i Stephanie Savage, którzy wcześniej współpracowali przy „Plotkarze” i „Życiu na fali”. Brzmi obiecująco? Naszym zdaniem jak najbardziej!

Zobacz też: „Bridget Jones 4” powróci do kin? Głos w sprawie zabrała autorka serii Helen Fielding

„Legalna blondynka” – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Pierwsza „Legalna blondynka” weszła do repertuaru kin w 2001 roku i była adaptacją komediowej powieści Amandy Brown „Prawnik Elle Woods”. Widzowie śledzili losy pochodzącej z Kalifornii blondynki, która rozpoczęła studia na prestiżowym Harvardzie. Na renomowaną uczelnię podążyła śladami byłego chłopaka. Szybko okazuje się, że w murach uniwersytetu odnalazła coś więcej niż romantyczne uczucia.

Poza Witherspoon w obsadzie znaleźli się m.in. Jennifer Coolidge, Luke Wilson, Selma Blair i Linda Cardellini. Po frekwencyjnym sukcesie postanowiono iść za ciosem i nakręcić sequel. Premiera „Legalnej blondynki 2”, tym razem podbijającej Waszyngton, odbyła się w 2003 roku. W 2009 roku publiczność dostała za to słabo przyjęty spin-off „Legalne blondynki”. 

Gdzie dziś można obejrzeć „Legalną blondynkę”? Niestety na tę chwilę żaden z powyższych tytułów nie jest dostępny w ramach abonamentu w popularnych serwisach streamingowych. Jeśli w szafce pod telewizorem nie znajdziecie skrzętnie ukrytej płyty DVD, pozostaje wam wypożyczenie filmów na platformie iTunes lub Chili.