Essie Weingarten udało się stworzyć markę obecną zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w naszych domowych kolekcjach emalii. Oprócz ogromnej bazy stałych kolorów, cztery razy do roku Essie wypuszcza cztery limitowane kolekcje tematyczne. Motywem przewodnim jesiennej linii zgszonych barw Stylenomics był... ogolnoświatowy kryzys. Wiosną wraca optymizm, także ekonomiczny, bo Essie Weingarten lansuje odcienie inspirowane zakupowym szaleństwem. Kolory nawiązują do czterech ulic ze stolic mody, tokijskiej dzielnicy Ginza i bazaru w Rio de Janeiro.

Essie kolekcja wiosna 2013

Flagowym odcieniem kolekcji  jest intensywny róż złamany fioletem, bardzo amerykański, bo nawiązujący do słodkich sukienek balowych typu "prom". Na cześć Madison Avenue, Essie nazwała go madison ave-hue (od ang. hue - odcień). Pozostałe lakiery do paznokci z wiosennej kolekcji Essie to:

  • go ginza - od Ginzy, dzielnicy Tokyo. Rozbielony fiolet (róż?) kojarzy nam się z barwami z orientalnej kolekcji Prada wiosna-lato 2013.
  • avenue maintain - zainspirowane paryską Avenue Montaigne, pełną butików wielkich domów mody.
  • bond with whomever- londyńskie Bond Street, to tam wyskoczysz na zakupy w Burberry i Mulberry. Essie skojarzyło się z jasnym fioletem.
  • maximillian strasse Her - Maximilianstraße to najbardziej luksusowa ulica shoppingowa bogatego Monachium. W kolekcji Essie symbolizuje ją intrygująca szarość z nutą zieleni.
  • hip-anema- soczysta czerwień owoców i warzyw brazylijskiego klimatu zamknięta w buteleczce. Kolor inspirowany bazarem przy plaży Ipanema, w sercu Rio de Janeiro. 

Cena: 35 zł w wersji drogeryjnej, 45 zł - 49 zł - formuła profesjonalna

Lakiery do paznokci Essie kuszą niestandardowymi barwami. My zakochałyśmy się w nietypowych odcieniach czerwieni i szarości. Który kolor z shoppingowej kolekcji Essie jest waszym zdaniem najciekawszy?

Wszystkie lakiery do paznocki z kolekcji Essie wiosna 2013 znajdziecie w GALERII

 Czytaj dalej:

French manicure na wiosnę 2013 >>>