Father, Son and House of Gucci” – to jedna z najbardziej pamiętnych kwestii z filmu Ridleya Scotta, zaimprowizowana na planie przez Lady Gagę. Artystka udowodniła nie tylko, że ma świetne ucho do dialogów, ale również, że  „American Horror Story” czy „Narodziny gwiazdy” nie były jedynie przerywnikiem w muzycznej karierze. Jej interpretacja Patrizii Reggiani należała do najjaśniejszych elementów filmu i zapewniła jej nominację do Złotych Globów i nagród BAFTA za rolę pierwszoplanową. Fanów talentu piosenkarki na pewno ucieszą pogłoski o kolejnym możliwym angażu. Tym razem Gaga mogłaby wykazać się nie tylko aktorskim kunsztem, ale też zdolnościami wokalnymi.

„Joker 2” będzie musicalem? Do roli Harley Quinn rozważana jest Lady Gaga

Na łamach „The Hollywood Reporter” ukazały się nowe informacje o kontynuacji „Jokera”. Druga część oscarowej produkcji z Joaquinem Phoenixem miałaby być utrzymana w konwencji musicalu. Według informatorów obecnie prowadzone są rozmowy z nowymi członkami obsady, w tym z Lady Gagą. Gwiazda rozważana jest do roli Harley Quinn. Pojawienie się na ekranie Quinn uzasadniałoby roboczy tytuł filmu. „Folie à deux” to określenie stanu, w którym dwie blisko związane ze sobą osoby dzielą te same urojenia i wzajemnie wspierają się w błędnych przekonaniach. W psychiatrii znany jest również jako „obłęd udzielony”. Warto przypomnieć, że antybohaterka była początkowo psychiatrką Jokera, a następnie jego partnerką i pomocnicą. Twórcy zaznaczają, że Harley Quinn odgrywana przez Gagę nie należałaby do tego samego uniwersum co postać Margot Robbie.

Joaquin Phoenix nie wystąpi w drugiej części „Jokera”?

Obok dobrych wiadomości opublikowano także niepokojące doniesienia. Być może u boku Gagi nie wystąpi Joaquin Phoenix. Chociaż wydawałoby się, że jego angaż jest pewny, źródła donoszą, że nic nie jest przesądzone: „Warner nie zawarł jeszcze umowy z aktorem, obie strony są obecnie mocno zaangażowane w proces”. W zeszłym tygodniu Todd Philips, reżyser filmu, opublikował zdjęcie aktora ze scenariuszem sequela. Być może ostateczna decyzja odtwórcy tytułowej roli zależeć będzie od jakości tekstu i dalszych losów postaci.

Z kolei plotki o udziale Lady Gagi mają podparcie w osobach producentów. Philips współpracował już z wokalistką przy „Narodzinach gwiazdy”, a Bradley Cooper był odpowiedzialny za pierwszego „Jokera”, co może wpłynąć na obsadzenie Gagi.