W sierpniu zeszłego roku Lady Gaga oficjalnie potwierdziła doniesienia o angażu w sequelu filmu „Joker”. Wraz z pierwszym enigmatycznym teaserem publiczność otrzymała datę premiery. Do kin wybierzemy się w kwietniu 2024 roku. Potwierdziły się też plotki, że twórcy zamierzają wykorzystać muzyczne zdolności artystki i skręcić w stronę musicalu. Fabuła ma skupiać się na skomplikowanej relacji Jokera i Harley Quinn, co sugeruje sam tytuł. „Folie à deux” to określenie stanu, w którym dwie bliskie sobie osoby dzielą te same urojenia i wzajemnie wspierają się w błędnych przekonaniach. Zjawisko znane jest także jako „obłęd udzielony”. Informacje o kolejnej roli Stefanii Germanotty wywołały wiele emocji. Nic dziwnego, że wielu widzów z ekscytacją kliknęło linki prowadzące do pierwszych zdjęć z planu. Niestety szybko okazało się, że internauci padli ofiarą podstępu. Fotografie, na których piosenkarka ma na sobie charakterystyczny kostium sprowadzonej na złą drogę psychiatrki, zostały bowiem stworzone z pomocą sztucznej inteligencji. Na prawdziwe kadry przyszło nam trochę poczekać, ale dziś wiemy już, jak Lady Gaga wygląda jako złowroga Harley Quinn.

Lady Gaga jako Harley Quinn na pierwszym zdjęciu z planu „Joker: Folie à Deux”. Tym razem to nie dzieło sztucznej inteligencji

Skąd mamy pewność, że tym razem obraz jest autentyczny? Zdjęciem, na którym widzimy zarówno Lady Gagę, jak i Joaquina Phoenixa, pochwaliła się sama gwiazda. Ten sam kadr na Instagramie udostępnił reżyser filmu. „Szczęśliwych walentynek” – napisał pod postem Todd Phillips. Scena jest bez wątpienia romantyczna... Możemy domyślać się, że chwilę wcześniej bohaterowie złączyli usta w pocałunku. Na twarzy aktorki widać pozostałości makijażu siejącego postrach klauna.

Todd Phillips stał za kamerą pierwszej części „Jokera”. Film przeznaczony jedynie dla dorosłych widzów niespodziewanie stał się sensacją i przyniósł odtwórcy głównej roli zasłużonego Oscara. W przeszłości współpracował też z Lady Gagą. W 2018 roku wyprodukował musical „Narodziny gwiazdy”. Po premierze artystka odebrała w Dolby Theatre złotą statuetkę za najlepszą piosenkę. Wielu uważa, że przy okazji „Jokera 2” gwiazdorski duet znów powalczy o największe branżowe nagrody. Po chwalonym występie w „Domu Gucci” Ridleya Scotta piosenkarka zdradziła, że do fachu podchodzi bardzo poważnie i dała się poznać jako zwolenniczka aktorstwa metodycznego. „To już trzy lata odkąd zaczęłam nad tym pracować. Będę całkowicie szczera i transparentna – żyłam w jej ciele [Patrizii Reggiani] przez półtora roku. I mówiłam z akcentem przez dziewięć miesięcy” – wyjawiła w rozmowie z Vogue. Czy tym razem również w pełni poświęci się dla roli i znów zwróci uwagę członków Amerykańskiej Akademii Filmowej?