Kwarc różowy – co to za kamień?

Kwarc różowy jest kamieniem twardym, a w jego składzie chemicznym dominuje dwutlenek krzemy. Charakteryzuje się jasnoróżową barwą, choć w naturze występuje też w ciemnoróżowym kolorze. Rzadziej spotyka się kamienie jasne, ze słabo widocznym różowym zabarwieniem. Swój niezwykły kolor kwarc różowy zawdzięcza przede wszystkim zawartości tytanu i manganu. To właśnie stężenie oraz proporcje tych dwóch pierwiastków w największym stopniu wpływają na jego barwę. Zdarza się, że na powierzchni kwarcu widoczne są smużyste wzory, które tworzą pasma o kształcie przypominającym gwiazdę. Odpowiada za to tlenek tytanu, czyli tzw. złocisty rutyl. Największe złoża "różowego kamienia" występują w Brazylii i na Madagaskarze. Kwarc różowy można znaleźć też w Japonii, Ameryce Północnej, Afryce czy na Sri Lance. W Polsce można go znaleźć przede wszystkim w Górach Sowich lub Górach Izerskich. 

Kwarc różowy – właściwości

Działanie kwarcu różowego było znane już w czasach starożytnych. W XIII wieku p.n.e. Fenicjanie używali tego kamienia jako amuletu, który miał ich uchronić przed złem. To właśnie ten minerał powierzyli Astarte - bogini wojny i miłości. Wierzyli, że moc kwarcu różowego sprawia, że we wrogach umierają złe intencje, a ożywa uczucie przyjaźni. Kwarc różowy miał też wspomagać płodność.

W Egipcie, Rzymie i Grecji ta niezwykle piękna odmiana kwarcu służyła przede wszystkim oczyszczaniu organizmu. Ze sproszkowanego kamienia sporządzano eliksir, którego moc miała neutralizować działanie wszelkich trucizn. Już wtedy wierzono, że magiczna moc kamienia sprzyja miłości. Jak głosi legenda, Kupidyn używał tego minerału by wzmacniać w ludziach miłość i pasję.   

Współcześnie kwarc różowy jest polecany przede wszystkim osobom niemającym szczęścia w miłości. Co ważne, nie dotyczy to wyłącznie singli. Z mocy kwarcu różowego skorzystają też ci uwięzieni w związkach, które nie dają im szczęścia u boku partnera. Kwarc różowy docenią także pary narażone na rutynę. Gdy w relacji dwojga ludzi przeważa monotonia, prędzej czy później odbije się to na każdej sferze ich wspólnego życia. Nie tylko sercowej, ale też intymnej. Moc zaklęta w kwarcu sprawi, że uczucie zapłonie na nowo, a oziębłość w sypialni zostanie zażegnana. 

Ten niezwykle piękny minerał otwiera serca na miłość, pozwala przezwyciężyć nieśmiałość i wskazuje właściwą drogę osobom, które cierpią z powodu sercowych rozterek. Z mocy kamienia najbardziej skorzystają ci, którzy w przeszłości doświadczyli krzywdy. Ciepłe wibracje minerału pozwolą zapomnieć o złamanym sercu i cierpieniach związanych z brakiem uczuć. Pomogą przezwyciężyć nieufność oraz otworzą na nową miłość. 

Moc  kamienia działa nie tylko w sprawach związkowych. Różowy kwarc pomaga również zakochać się w sobie - nabrać samoakceptacji i zwalczyć kompleksy. Dojść do porozumienia z ciałem. W każdym z tych przypadków wibracje minerału będą sprzyjać osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Wibracje, o których mowa, wynikają z aury kamienia. Jego pole energetyczne ma wpływ na obszary mózgu odpowiedzialne za wyższe uczucia. Warto wiedzieć, że kwarc różowy najsilniej oddziałuje na czakrę trzeciego oka. Dzięki temu zwiększa percepcję i pozwala dostrzec to, co pozornie niewidoczne, m.in. intencje innych osób. 

Kwarc różowy – jak używać?

Ten kamień powinnaś zawsze nosić przy sobie. Najlepiej, jeśli ma kontakt ze skórą. W roli talizmanu sprawdzi się jako bransoletka lub pierścionki z różowym kwarcem. Jeżeli chcesz nim zwalczyć fizyczną oziębłość, powinnaś schować go pod poduszkę. Kamień można też ukryć pod materacem. Raz na 3 tygodnie trzeba wykonać oczyszczanie kryształu z negatywnej energii. Najlepiej wystawić go na działanie blasku księżyca i osmużyć kadzidłem.

Kwarc różowy – znaki zodiaku

Kwarc różowy pomoże każdemu, lecz jego właściwości najsilniej odczują osoby urodzone pod tymi znakami zodiaku:

Koziorożec,

Waga,

Byk,

Panna,

Rak.

Kwarc różowy – cena, gdzie kupić?

Kwarc różowy jest dostępny w punktach sprzedaży minerałów oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Średnia cena nie przekracza 15 zł za małe okazy, 60 zł za średnie i 90 zł za większe. Biżuteria zdobiona tym kamieniem kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset zł.