Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z nartami lub snowboardem, pierwsza trudność to wybór sprzętu. Pasjonaci sportów zimowych wiedzą, że najlepszy nie zmienia się w zależności od trendów w modzie, tylko osiągnięć technologicznych. Nowoczesna kurtka narciarska jest wielofunkcyjna, a każdy detal precyzyjnie zaprojektowany. O czym warto pamiętać przy jej zakupie? Przede wszystkim powinna być ciepła, wodooodporna i wiatroszczelna, a przy tym oddychająca. Co się za tym kryje? Kurtki zaopatrzone są w membrany wykonane np. z Gore-Texu (lub innych tkanin, które są bardzo ciepłe, ale jednocześnie lekkie; odpowiadające za stopień przepustowości wilgoci i kumulowania ciepła. Konkretne parametry powinny być wyszczególnione na metce lub w specyfikacji danego modelu.

Kurtki na narty, sportalm.at

Ważny jest też sam fason i odpowiednie dobranie rozmiaru. Przy podnoszeniu rąk kurtka nie powinna się podciągać do góry. Poza tym warto zwrócić uwagę na takie elementy jak kaptur. Powinien być na tyle duży, żeby zmieścić narciarski kask, zabezpieczenia przed dostawaniem się śniegu do środka (przy ściągaczach, dodatkowo podklejone szwy i zamki chronione patką) oraz otwory wentylacyjne. Atutem będą odblaskowe paski, dzięki którym jest się bardziej widocznym na stoku oraz duża ilość wodoodpornych kieszonek, w tym jedna na karnet.

Kurtki na narty, Rossignol 1400zł

Kompletując strój, warto pamiętać o spodniach wykonanych z tkaniny o podobnych właściwościach co kurtka, a optymalnie również o specjalistycznej bieliźnie termoaktywnej oraz polarze, który odciągnie wilgoć na zewnątrz. Na kurtce narciarskiej nie warto oszczędzać. Wytrzymała i dobrej jakości będzie służyć nam przez lata.

Na koniec dodamy, że kurtka powinna się również podobać właścicielce :) W GALERII umieściłyśmy najładniejsze, najpopularniejszych marek, ale jeśli planujecie zakupy, radzimy przejść się do sklepu, przymierzyć i sprawdzić, która będzie dla Was najlepsza.