Kolejna marka, która święciła triumfy w latach 90. podbija teraz współczesny street fashion. W ubiegłych latach wielki powrót zaliczył Timberland, ze swoimi sznurowanymi traperami, które są symbolem kultury hip-hopowej. W trendach znalazły się też buty Dr. Martens z charakterystycznym żółtym przeszyciem na podeszwie. Mało który brand może pochwalić się takim wkładem w budowę wizerunku muzyków i zgromadzonych wokół nich subkultur. Skórzane buty na grubej gumowej podeszwie stały się nieodłącznym elementem ubioru modsów, punków, „depeszów” i grunge’owców. 

Teraz w wielkim stylu wraca The North Face -  jedna z ulubionych marek nowojorskich raperów. W latach 90. brand wdarł się do świata subkultury hip-hopowców z East Coast. Chodzi oczywiście o model kurtki Nuptse ( pikowane kurtki nosili m.in. członkowie Wu-Tang Clan). Nuptse na rynku pojawił się pierwszy raz w 1996 roku. Dostępna w ośmiu różnych kolorach kurtka była przebojem i obiektem pożądania nastolatków. Kurtka nie była najtańsza, więc  na ulicach Nowego Jorku notorycznie dochodziło do kradzieży bezpośredniej, w skrócie: prosto z jej właścicieli. Dziś kurtki vintage z logo North Face to jeden z najbardziej poszukiwanych elementów zimowej garderoby. Pikowane kurtki z wyszywanym logo pokochali influencerzy, na czele z Kendall Jenner i Gigi Hadid. Tysiące nastolatków na całym świecie marzą o Retro Nuptse, czyli kurtce inspirowanej modelem z 1996 roku. Wyróżnia się błyszczącym materiałem oraz charakterystycznymi przeszytymi komorami. Ma luźny krój oraz hydrofobowe wykończenie, które skutecznie chroni przed chłodem. Najmodniejsze Retro Nuptse to te w retro kolorach, takich jak: fiolet, atrament, butelkowa zieleń i czerń.  

Z czym nosić kurtkę North Face?
Do kurtki świetnie pasują równie modne w tym sezonie uniseksowe trapery od Timberlanda. Oba brandy są jednymi z najbardziej pożądanych marek streetwearowych ostatnich miesięcy. Masywne buty kultowym musztardowym kolorze są bardzo wytrzymałe i świetnie izolują od zimna – przetrwasz w nich nie tylko miejskie mrozy, ale także górską zimę. Doskonale wpisują się w tegoroczny trend na noszenie ciężkich worker boots do codziennych stylizacji.