#1
Wybór najciekawszych filmów

Do kin wchodzi długo oczekiwana adaptacja powieści Joanny Bator, „Ciemno, prawie noc”. Reżyseruje Borys Lankosz, grają m.in. Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński. O filmie mówi Eliza Rycembel w naszym wywiadzie okładkowym – do przeczytania w najnowszym numerze ELLE. Film opowiada historię dziennikarki, która po latach wraca do rodzinnego Wałbrzycha, żeby pisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci. Będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości, całkiem dosłownie.

Z filmów, które pojawią się niedługo w kinach warto zobaczyć też „Wilkołaka” – niezwykłą wizję łączącą baśń z okrutną rzeczywistością. Reżyseruje Adrian Panek, autor filmu „Daas”. Za tydzień wchodzi do kin też „Przedszkolanka” – w roli głównej zobaczymy znakomitą Maggie Gyllenhaal. Jej przedszkolanka pewnego dnia odkrywa wieki talent. I zrobi wszystko, by go ochronić.

#2
Rybnicki Festiwal Fotografii

W ostatni weekend marca w Rybniku odbędzie się 16 edycja uwielbianego przez twórców i publiczność, Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Wyłącznie dobre emocje i cudowne spotkania. Wystawy, warsztaty, wernisaże. Wśród sław, które odwiedzą Rybnik będą: Tadeusz Rolke, Robert Wolański i Tomasz Gudzowaty. Rzadko w jednym miejscu można spotkać tak wiele tak różnych osobowości artystycznych.  Rybnik, 29-31 marca.