#1

Serial Nielegalni

Po dwóch znakomitych serialach „Belfer” i „Kruk – Szepty słychać po zmroku” Canal+ szykuje się do premiery „Nielegalnych”. To ekranizacja książek poczytnego pisarza, Vincenta V. Severskiego. W świetnej obsadzie: Grzegorz Damięcki, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska, Sylwia Juszczak, Andrzej Seweryn. Serial opowiada historię polskich agentów uwikłanych w międzynarodową akcję. Od pierwszych odcinków trzyma w napięciu i nie zawodzi, wyznaczając nowy poziom w realizacji polskich seriali. Reżyserują: Leszek Dawid i Jan P. Matuszyńsi.

Nielegalni, 21 października od 21:30, Canal+

 

#2

Festiwal Tofifest

To Festiwal kina ambitnego i ciekawego. W tym roku na Tofifest będzie można zobaczyć najnowsze polskie kino i perełki pracowicie wyszukane na światowych festiwalach. Do Torunia przyjadą: Nina, Córka trenera, Matylda i Via Carpatia. I będą świętowane urodziny jednego z najlepszych filmów w dziejach kina: 2001: Odyseja kosmiczna. Po raz pierwszy zostaną też pokazane odcinki serialu HBO, „Genialna przyjaciółka”, jeszcze przed premierą. Kusi też koncert otwarcia, podczas którego wystąpią: Wojciech Waglewski, Ania Rusowicz, zespół Tulia, dyrygować będzie będzie trzykrotny Mistrz Świata DJ'ów - Steve Nash.

Tofifest, 20-28 października, Toruń

 

#3

53 wojny

Do kin wchodzi wyjątkowy film w reżyserii Ewy Bukowskiej. Oparty na książce Grażyny Jagielskiej, opowiada historię żony słynnego reportera wojennego. Kiedy on ryzykuje życiem na najgroźniejszych frontach współczesnych wojen, ona zostaje w domu sama – z niewyobrażalnymi emocjami. Nie jest to jednak historia realistyczna, bardziej dzieje się w środku: wyobraźni, rozemocjonowanego umysłu, obsesji. Jest wiele prawdy w twierdzeniu, że nikt nie zagrałby tej roli tak, jak Magdalena Popławska. Opowiadała nam o niej podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

53 wojny, premiera 19 października