Zielony Jazdów
Kiedy CSW w Warszawie otwiera swoją letnią akcję Zielony Jazdów to znaczy, że lato naprawdę się zaczęło. Wbrew pogodzie, czy wbrew polityce. Zielony Jazdów to coroczna akcja CSW łącząca piknik z kulturą, debatą, koncertem, wystawą i targiem śniadaniowym. To weekend inauguracyjny, więc będzie się działo dużo dobrego. Będzie się można zaprzyjaźnić z ideą Slow Future, posłuchać, jak zmniejszyć konsumpcję i produkcję, zobaczyć instalację artystyczną Aleksandry Wasilkowskiej, wziąć udział w dancingu międzypokoleniowym, czy śniadaniu literackim. To lato zaczyna się dobrze i zaczyna się już!

Inauguracja projektu „Zielony Jazdów. Zielony Rynek”
27, 28 i 29 czerwca
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

fot. serwis prasowy


fot. Daniel Mróz, ilustracja do opowiadania "Astronauci" Stanisława Lema, 1955, dzięki uprzejmości rodziny artysty

Kosmos wzywa!

Robotyka, cybernetyka, satelita, sonda, loty w kosmos. Marzenia o przyszłości w latach 60. wyglądały zupełnie inaczej. Ale to, co z nich zostało, można potraktować jako uniwersalną prawdę o człowieku i jego aspiracjach. Czytaliście opowiadania i powieści Stanisława Lema? Jeśli nie, biegnijcie pędem po książkę. I na tę wystawę. W Zachęcie od dziś prace największych polskich artystów, zgromadzone pod hasłem "Sztuka i nauka w długich latach sześćdziesiątych". Retro futurystyka – bardzo dobre połączenie. Wśród nazwisk:
Ewa Bończa-Tomaszewska, Walerian Borowczyk, Wojciech Fangor, Jerzy Fedorowicz, Karol Ferster, Oskar Hansen, Daniel Mróz, Krzysztof Penderecki, Józef Robakowski, Andrzej Wajda, Ryszard Waśko, Krzysztof Wodiczko, Andrzej Jan Wróblewski, Krzysztof Zanussi.

Zachęta, wystawa czynna od 1.07 do 28.09.2014

fot. serwis prasowy

Pozostawieni
2% ludzkości to około 140 milionów ludzi. Tyle osób znika bez wyjaśnienia i wszystko wskazuje na to, że ta straszliwa zagadka nigdy nie zostanie rozwikłana. Pozostaje brak, tęsknota i strach przed nieznanym. Oraz przed tym, co jeszcze może się stać. Główny bohater serialu "Pozostawieni" to szef policji w małym amerykańskim miasteczku Mapleton. Gra go Justin Theroux. Twórcami serialu są Damon Lindelof ("Lost: Zagubieni") oraz znany powieściopisarz i scenarzysta Tom Perrotta (Małe dzieci). Start w poniedziałek, fajny trend, że stacje telewizyjne nie zostawiają nas na wakacje wyłącznie z powtórkami.

HBO, poniedziałki godz. 22.00