Ponowne otwarcie sklepów

Powoli wszystko zaczyna wracać do normy. Wczoraj ogłoszono III etap odmrażania gospodarki, niedługo będzie można odwiedzić ulubioną kawiarnię czy skorzystać z usług fryzjerskich. Wraca też moda: po majówce, dokładnie 4 maja, ponownie zostały otwarte galerie. To właśnie wtedy odżyły nasze ulubione sklepy odzieżowe i butiki, które były częścią centrów handlowych - jednak po pewnymi warunkami. Tak jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, określony został limit 1 osoby na 15 m2, a oprócz tego konieczne jest zachowanie środków ostrożności (wyznaczone odległości, dezynfekcja rąk, noszenie masek na twarz i jednorazowych rękawiczek). Które z popularnych marek zdecydowały się otworzyć swoje drzwi jeszcze w maju? 

Kiedy wrócą wesela? Minister zabiera głos w sprawie imprez poślubnych>>

Guess

Amerykańska marka odzieżowa otworzyła się w poniedziałek, 4 maja. Po ponad półtoramiesięcznym zamknięciu sklepy Guess wróciły w nowym reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa oraz, co ważne, w sklepie są nawet dostępne pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Z przymierzalni może korzystać tylko jedna osoba (później są one od razu dezynfekowane), a każdy klient może poprosić obsługę sklepu o wyprasowanie ubrania żelazkiem parowym przed przymierzeniem. 

"W celu zapewnienia naszym klientom dodatkowych udogodnień oferujemy skorzystanie z usługi „GUESS Shopping Assistant”. Po uprzednim umówieniu wizyty w wybranym salonie, nasz Doradca Zakupowy będzie towarzyszył klientowi podczas całych zakupów. Spersonalizowana obsługa oraz proces zakupowy sprawią, że wizyta w sklepie będzie przyjemna i relaksująca. Ta specjalna usługa będzie dostępna we wszystkich sklepach własnych GUESS, za wyjątkiem outletów" dodaje Guess. Pełną listę otwartych sklepów oraz godziny, w których są czynne, można znaleźć na stronie guess.eu.

Mango

Wróciło też Mango. Popularna marka stworzyła nawet specjalny landing page, na którym krok po kroku tłumaczy jak będą działać jej sklepy w nowej rzeczywistości. Wyposażenie, materiały i powierzchnie sklepów mają być dokładnie czyszczone i dezynfekowane kilka razy w ciągu dnia, a zalecane odległości zachowane. Poza tym pracownicy Mango będą nosić maseczki przez cały czas i zachęcają do płatności bezgotówkowej. W kilku miejscach w sklepie można też znaleźć żel dezynfekujący i dodatkowe rękawiczki ochronne. "Pora uczcić to, że życie wraca powoli do normalności. Z radością informujemy, że w chwili obecnej i za pełnym pozwoleniem władz wszystkie nasze sklepy w kraju są już ponownie otwarte. Z góry dziękujemy za przestrzeganie wszystkich środków ostrożności" czytamy na stronie Mango, które niedawno otworzyło dokładnie wszystkie swoje sklepy. 

H&M 

"Mamy dobre wieści! Jesteśmy ponownie otwarci" taką wiadomością wita nas w swoim sklepie online szwedzka sieciówka i zaprasza do zakupów stacjonarnych. Otwarte są już wszystkie sklepy H&M (wcześniej marka zdecydowała się otworzyć cztery wybrane, które znajdują się przy ulicach handlowych w Katowicach, Zakopanem, we Wrocławiu oraz w Sopocie). Teraz dołączyły do nich wszystkie mieszczące się też w galeriach. H&M w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników stosuje się do odgórnych zasad - prosi o przestrzeganie minimum dwumetrowego odstępu od innych osób, zakrywanie ust i nosa oraz stosowanie płynu do dezynfekcji, który dostępny jest przy wejściu do sklepu. 

Jednocześnie bez zmian można robić też zakupy online, a dla Klubowiczów szwedzka marka przygotowała darmową dostawę i zwrot oraz wydłużony czas zwrotu do 100 dni.

Zara

Kolejną popularną marką, która wróciła w tym miesiącu do sprzedaży stacjonarnej jest Zara. Hiszpańska sieciówka, należąca do Indtitexu, otworzyła swój pierwszy sklep dokładnie 29 kwietnia w Krakowie przy Rynku Głównym 5 - wtedy, kiedy rząd ogłosił, od kiedy wróci działalność centrów handlowych. Kolejne wróciły do (nowej) normalności po majówce. 

Nowości w Zara: 10 najpiękniejszych rzeczy z nowej kolekcji hiszpańskiej marki, które chcemy mieć>>

CCC

Ponad setkę swoich sklepów CCC otworzyło już 25 kwietnia w ramach akcji #TęskniliśmyZaWami. "Wierzyliśmy, że razem możemy więcej i udało się – wracamy do Was! Otworzyliśmy ponad 100 sklepów stacjonarnych CCC, w których czekają Wasze ulubione buty, torebki i akcesoria. Chcemy Was też zapewnić, że w naszych sklepach przestrzegane są wszelkie zasady, aby zakupy były w 100% bezpieczne!" zapewniała wtedy sklepów CCC na Facebooku. Teraz - dzięki rozporządzeniu z początku miesiąca - do tych stu dołączyły kolejne. 

Reserved

Od 4 maja ponownie otwarto również część salonów Reserved w kilkudziesięciu polskich miastach, w tym w Warszawie, Wrocławiu, Sandomierzu, Lublinie, Krakowie, Kielcach, Gdańsku czy Chorzowie. O ponownym otwarciu kolejnych z nich polska sieć odzieżowa należąca do LPP, jak podkreśla, będzie informować na bieżąco.

Elektrownia Powiśle: Ubran Outfitters, Weekday i inne zupełnie nowe sklepy

To jednak nie wszystko - już w przyszłym tygodniu, 20 maja, otworzy się długo wyczekiwana Elektrownia Powiśle, a wraz z nią zupełnie nowe sklepy. Na polskim rynku pojawią się wtedy Urban Outfitters (za granicą zaglądaliśmy niego po świetne ubrania, dodatki do domu, książki, kosmetyki oraz, nie inaczej, płyty winylowe i designerskie wersje gramofonów Crosley) i Weekday (szwedzka marka z rodziny H&M, która czerpie inspiracje z kultury młodzieżowej i mody ulicznej oraz słynie z minimalistycznych miejskich ubrań i świetnie skrojonych dżinsów). W nowym miejscu na mapie Warszawy otworzą się też sklepy także kolejne sklepy COS, Levi’s, Hugo Boss, Balagan i Converse.