Z każdą edycją chętnie obserwujemy Bitwę Stylistów, bo to jedno z tych wydarzeń, które rzeczywiście przyczynia się do rozwoju branży modowej w Polsce. Konkurs organizowany przez sklep internetowy ANSWEAR.com daje młodym możliwość pokazania się i rozpoczęcia prawdziwej kariery, więc nic dziwnego, że od lat cieszy się ogromną popularnością. To właśnie Bitwa Stylistów była przełomem dla Kamila Pawelskiego (Ekskluzywny Menel) i Kingi Litwińczuk (Style On)

Tegoroczna edycja miała miejsce jednocześnie w sześciu krajach, a łącznie nadesłano blisko 4600 zgłoszeń. Wyłonieni w konkursie finaliści mieli za zadanie stworzyć stylizacje inspirowane wybraną stolicą mody, korzystając z ubrań i dodatków z limitowanej kolekcji Battle of the Stylists 2019. Pomagał im w tym specjalnie opracowany przez ANSWEAR.com trendbook na sezon SS19. 

Jak przyznają organizatorzy, tegoroczny poziom Bitwy Stylistów był naprawdę wysoki, bo uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i świetną znajomością branży.

Oceniało ich jury w składzie: Marcin Świderek (szef działu mody ELLE Polska), Karolina Limbach (stylistka ELLE Polska), Moniko Pondo (Główna Makijażystka MAC Cosmetics), Gosia Boy (Redaktor mody STYLEBOOK by Gosia Boy) oraz Kinga Filipiak (Content Creator ANSWEAR). 

Stylista Roku 2018 - wyniki Bitwy Stylistów Answear 

Pierwsze miejsce w tegorocznej Bitwie Stylistów zajęła Agnieszka Łoza

„Inspiracją do sesji, która powstała specjalnie na konkurs był powrót do korzeni czyli Londynu lat 60, jednej z teraźniejszych oraz ówczesnych stolic mody. W połączeniu z nowoczesnymi formami ubrań z kolekcji Answear udało nam się stworzyć oryginalny klimat” powiedziała o swojej pracy finalistka. Drugie miejsce w konkursie należy do Anity Szymczak, która przy tworzeniu swoich stylizacji nawiązała do Nowego Jorku. Podium zamyka Ewa Michalik i jej prace inspirowane Londynem.

Na laureatki konkursu czekają publikacja w wiosennym numerze ELLE Polska oraz nagrody rzeczowe - zestawy kosmetyków ufundowane przez MAC Cosmetics, prasowacze parowe SteaMaster, aparaty Instax Mini, a także bony na zakupy w sklepie ANSWEAR.com. Zwyciężczyni konkursu wybierze się w podróż marzeń z eSky oraz weźmie udział w warsztatach makijażowych z MAC Cosmetics.

Zdjęcia wszystkich polskich finalistów Bitwy Stylistów 2018 Answear znajdziecie w naszej galerii.