Kolejny raz serial „Mad Men” dostał najwięcej nominacji do nagrody Emmy. To już nawet nikogo nie dziwi. Tym razem zdobył ich aż 17. Przez ostatnie cztery lata produkcja triumfowała w kategorii „najlepszy serial dramatyczny”. Czy w tym roku ponownie odniesie sukces? Konkurencja jest duża – "Boardwalk Empire", "Breaking Bad", "Downton Abbey", "Homeland" oraz "Gra o Tron".

Będzie to także kolejna szansa dla Jona Hamma, żeby wreszcie sięgnąć po statuetkę dla „najlepszego pierwszoplanowego aktora w serialu dramatycznym”. W podobnej sytuacji jest serialowa Peggy, czyli Elisabeth Moss.

American Horror Story (fot. serwis prasowy)

Nowość na Nagrodach Emmy i od razu zdobył 17 nominacji! Nieźle jak na debiutanta. Produkcja twórcy Glee, czyli Ryana Murphy’ego chwalona jest przez krytyków za oryginalność i nieprzewidywalność. A historia "American Horror Story" zaczęła się tak niewinnie – małżeństwo przeżywające kryzys przenosi się wraz z córką do Los Angeles. Okazuje się,  że stara rezydencja, w której mieszkają kryje tajemnice sprzed lat…

Downton Abbey (fot. itv.com)

Po 16 nominacji zdobyły „Downton Abbey” i „Hatfields & Mccoys”. Pierwszy jest brytyjsko-amerykańskim serialem kostiumowym opowiadającym perypetie rodziny arystokratów, których spadkobierca okazuje się pochodzić z nizin społecznych. W produkcji gra Maggie Smith – zeszłoroczna zwyciężczyni w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym”.

Hatfields & Mccoys” z Kevinem Costnerem to historia dwóch amerykańskich rodzin, rozgrywająca się po zakończeniu wojny secesyjnej. Narastający konflikt między nimi prowadzi do wojny domowej pomiędzy dwoma stanami.

Hemingway & Gellhorn

Kolejnym wielkim triumfatorem może zostać film wyprodukowany przez HBO „Hemingway & Gellhorn” (15 nominacji). Wyreżyserowany przez Philipa Kaufmana opowiada historię małżeństwa dziennikarki Marthy Gellhorn i pisarza Ernesta Hemingwaya. W rolach głównych – Nicole Kidman i Clive Owen

Modern Family (fot. serwis prasowy)

Powyżej dziesięciu nominacji dostały także „Współczesna rodzina” oraz program satyryczny „Saturday Night Live”. Serial o „prawdziwych” amerykańskich familiach jest jednym z najchętniej oglądanych w USA.

SNL, który stacja NBC nadaje od 37 lat to prawdziwa kolebka gwiazd. W programie stale pokazywali się Kristen Wiig, Dan Aykroyd, Billy Crystal, Robert Downey Jr., Will Ferrel, Tina Fey. Długo by wymieniać. Warto dodać, że w każdym odcinku pojawia się celebryta, który także gra w sketchach. Może pamiętacie Micka Jaggera albo Justina Timberlake’a?

Homeland (fot. serwis prasowy)

Zauważony został również psychologiczny "Homeland" o agentce CIA, w którą wciela się Claire Danes. A także produkcja HBO "Dziewczyny" o dwudziestokilkulatkach z Nowego Jorku i "Figurantka" – historia wiceprezydent USA.

Kto według Was zdobędzie nagrodę Emmy?

Więcej o serialach na ELLE.pl

Kadr z nowego serialu Alana Balla "Banshee" (fot. youtube.com)Apartament Carrie Bradshaw z "Selsu w Wielkim Mieście" (fot. shortlist.com)Chris Colfer i Sarah Jessica Parker na planie serialu Glee (fot. twitter.com)