Horoskopy zwykle opierają się na znakach zodiaku Słońca. Jednak, aby dowiedzieć się o sobie jeszcze więcej i wypełnić pewne luki, warto określić położenie Księżyca. Kalkulator astrologiczny pomoże ci ustalić, jaki znak księżycowy został ci przypisany – wystarczy, że wskażesz miejsce, datę i godzinę urodzenia.

Im więcej informacji o położeniu planet, gwiazd i satelit zbierzesz, tym bardziej kompletny stanie się twój horoskop. Wenus w Skorpionie, Mars w Rybach czy Saturn w Lwie mogą dodatkowo wpłynąć na ogólny kształt twojej astrologicznej charakterystyki – jeśli czujesz, że coś się nie zgadza, sprawdź położenie pozostałych planet. Gdy zajmą dominujące, silne pozycje, mogą zmienić twój horoskop.

Księżyc w Rybach – charakterystyka

Księżyc w Rybach wpływa przede wszystkim na wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym. U osób urodzonych pod tym znakiem można dostrzec takie cechy, jak:

 • delikatność
 • łagodność
 • rozwinięta intuicja
 • chwiejność
 • poczucie niezrozumienia
 • częste lęki
 • empatia
 • tajemniczość
 • urok osobisty
 • ostrożność
 • niestałość
 • naiwność

Osoby urodzone w czasie gdy Księżyc znajdował się w znaku Ryb mają serce na dłoni. Są dobre i pomocne, wszystkim życzą jak najlepiej. Jednak, niekiedy jest to wykorzystywane przez otoczenie – naiwne Ryby ulegają presji, często są manipulowane. Nie zawsze potrafią zachować wymaganą ostrożność.

Niestety, osoby z Księżycem w Rybach zmagają się z paraliżującym strachem przed porażką – zdarza się, że księżycowe Ryby nie wierzą w siebie, wycofują się i rezygnują z podjętych działań. Charakteryzuje je niska samoocena i wiele kompleksów.

To też wiąże się z chwiejnością emocjonalną – cechą charakterystyczną dla osób z Księżycem w Rybach jest wyjątkowa delikatność. Ryby często zmieniają zdanie, są niepewne siebie i łatwo ulegają skrajnym emocjom. Huśtawki nastrojów to dla nich codzienność.

Problemy emocjonalne mogą zwiększyć skłonność do nałogów. Osoby z Księżycem w znaku Ryb, gdy tylko czują, że nie poradzą sobie z emocjonalną burzą, która nieprzerwanie trwa w ich wnętrzu, sięgają po używki.

Księżyc w Rybach u kobiety

Związki i relacje

Tajemnicza, wręcz eteryczna i bez wątpienia urokliwa – tak na pierwszy rzut oka wygląda kobieta z Księżycem w Rybach. Przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie, co sprawia, że rzadko jest samotna.

Podczas pierwszego spotkania robi niesamowite wrażenie. W trakcie dalszej relacji może być odbierana jako wymagającą partnerka – jej częste zmiany nastrojów i nadwrażliwość sprawiają, że łatwo o kłótnie. Potrzebuje wyrozumiałego partnera, który będzie potrafił zrozumieć jej emocjonalność i wrażliwość. Jednocześnie, gdy trafi na nieodpowiednią osobę, może wykazywać się skłonnością do nadmiernych poświęceń – jest skłonna stawiać potrzeby innych ponad swoje własne.

Łatwo ją zranić – kobiety z Księżycem w Rybach nie należą do osób, które szybko wybaczają i zapominają o przeżytych krzywdach. Gdy w związku pojawi się kryzys, decydują się odpuścić i rezygnują z relacji bez walki. Nie dlatego, że niczego nie czują do swojego partnera – ich wewnętrzny strach zadziała na tyle paraliżująco, że podjęcie jakichkolwiek działań okaże się niemożliwe. Rzadko kiedy potrafią zawalczyć o szczęście.

Działanie i rozwój

Wrażliwość i emocjonalność kobiet z Księżycem w Rybach najczęściej łączy się ze zdumiewającym talentem artystycznym. Księżycowe Ryby są artystkami – wydaje się, że odczuwają więcej od przeciętnego człowieka i potrafią dać tego wyraz w sztuce, zarówno malarskiej, jak i literackiej. Są wszechstronnie uzdolnione.

Radość czerpią także z przebywania z naturą – doskonale odnajdą się w zawodach, które wiążą się z częstym kontaktem z przyrodą. Jeśli wybiorą pracę przy biurku, z pewnością będą potrzebować czasu na odpoczynek wśród przyrody – uwielbiają samotne spacery.

Liczy się dla nich przede wszystkim rozwój duchowy – medytacja czy joga przynoszą im poczucie wewnętrznego spokoju i pomagają w opanowaniu chwiejnych stanów emocjonalnych. Duchowość, mistycyzm są dla nich priorytetem – kariera zawodowa nie ma takiego znaczenia.

Księżyc w Rybach u mężczyzny

Związki i relacje

Idealna kobieta dla mężczyzn z Księżycem w znaku Ryb to tajemnicza, zmysłowa artystka. Księżycowe Ryby szukają partnerki, dla której rozwój duchowy będzie miał najwyższą wartość.

Może się wydawać, że mężczyzna z Księżycem w Rybach charakteryzuje się wycofaniem i zdystansowaniem – to tylko pozór. W sytuacji kłótni czy kryzysu, księżycowe Ryby przepełnione są skrajnymi emocjami. Gdy nie potrafią sobie z nimi poradzić, uciekają w oschłość i chłód.

Związki z księżycowymi Rybami nie należą do najprostszych. Wszystko za sprawą tendencji do zamartwiania się. Nawet jeśli pomiędzy wami układa się wspaniale, mężczyzna z Księżycem w Rybach może dopatrywać się problemów i narzekać. Bardzo łatwo traci poczucie wewnętrznej równowagi, potrafi rozdmuchać nawet najmniej znaczący problem.

Działanie i rozwój

Mężczyźni z Księżycem w znaku Ryb bardzo często angażują się w działalność charytatywną – ich empatia jest zdumiewająca. Biorą udział w licznych projektach pomocowych, poświęcają swój wolny czas na to, aby wesprzeć potrzebujących. Kariera nie jest dla nich tak istotna, jak zmiana świata na lepsze.

W przypadku księżycowych Ryb praca z dużym zespołem osób może być wyczerpująca. Potrzeba izolacji i chęć przebywania w samotności towarzyszy im zawsze, gdy tylko zakończą pracę nad większym przedsięwzięciem. Dlatego, zwykle planują wiele przerw czy urlopów, podczas których mogą podładować baterię. W innym wypadku szybko stracą zapał i wypalają się.

Osoby z Księżycem w Rybach wyróżniają się zdolnościami artystycznymi – mężczyźni urodzeni pod tym znakiem często decydują się na pracę w zawodzie, w którym mogą wykorzystać swoją kreatywność i wrażliwość. Sztuka nie pozostaje dla nich bez znaczenia – swój rozwój wiążą z poznawaniem szeroko rozumianej kultury, są nią szczerze zainteresowani.