Gdy Streisand postępowała zgodnie z królewskim protokołem, czekając, aż Diana wstanie jako pierwsza podczas oklasków, znalazła się w kłopotliwej sytuacji z powodu lekko rozpiętej spódnicy. Działając szybko, Diana nagięła zasady i pospieszyła z pomocą, zręcznie zapinając sukienkę piosenkarki, gdy ta podniosła się na nogi. Streisand, zdumiona życzliwością księżnej, przypomniała sobie później słowa Diany: "Czy wiesz, jaka jesteś wspaniała?".

Getty Images

Zastanawiając się nad nieoczekiwanym komplementem, Streisand porównała go do pytania zadanego przez autorkę piosenek Marilyn Bergman kilkadziesiąt lat wcześniej. Laureatka EGOT (Emmy, Grammy, Oscara oraz Tony), zastanawiając się nad komplementem Diany, wspomina: "Z pewnością wtedy tego nie wiedziałam. Czy wiem to teraz? Nie jestem pewna... może trochę. Myślałam, że Diana jest wspaniała. Zastanawiam się, czy wiedziała, jak wspaniała była".

To ciepłe wspomnienie Streisand ujawniła wiele lat po tym, jak wyjawiła inne królewskie spotkanie, tym razem z księciem Karolem w 1974 roku. Dzieląc się zabawnym wspomnieniem, opowiedziała: "Poprosił mnie o spotkanie, więc przyszedł do studia nagraniowego. Zaproponowałam mu łyk herbaty i pomyślałam: Nie musieli mnie testować jej na obecność trucizny? Nie." Streisand i książę Karol nawiązali później przyjaźń, a piosenkarka spędzała weekendy w Highgrove na zbieraniu funduszy i zwiedzaniu królewskich ogrodów.