Dzikie mity

Dzikie mity pomagają spojrzeć na naturę z zupełnie innej perspektywy. Dzięki temu przepięknie ilustrowanemu zbiorowi mitów i mądrości inspirowanych przyrodą, dzieci mogą nauczyć się tolerancji i uznania dla innych kultur oraz szacunku dla otaczających nas sił. W książce znajdują się wierzenia i legendy o naturze z różnych czasów i miejsc, tak odległych jak Japonia, Chiny czy Norwegia. Są tu legendy celtyckie i indiańskie, mity greckie, walijskie, estońskie czy chińskie. Autorką warstwy graficznej jest utalentowana rumuńska ilustratorka ukrywająca się pod pseudonimem Aitch. Artystka czerpie w swojej twórczości ze sztuki ludowej. Ta propozycja zachwyci także dorosłych. 

Seria Opowieści z czterech stron świata

Wspaniała kolekcja fascynujących, przepięknie zilustrowanych książek przedstawiających kulturę, wierzenia i tradycje wielu zakątków świata. Dzięki niej dziecko rozbudzi w sobie ciekawość świata, pozna wiele ciekawostek o życiu i kulturze ludzi w innych krajach, a także dowie się, co nas łączy mimo różnic. Ilustracje autorstwa najwybitniejszych międzynarodowych twórców zapraszają dziecko w niezwykłą wizualną podróż, kształtując jego wrażliwość na sztukę. Na kolejne tomy składają się bajki i opowieści z Japonii, Rosji, Brazylii, Dalekiego Wschodu, Chile i Afryki. 

Mukashi, mukashi czyli dawno, dawno temu… zabierze dzieci w fascynującą podróż po japońskich wierzeniach, w niezwykły, ponadczasowy świat pełen magicznych stworzeń i zaskakujących wydarzeń. 

W lesie Baby Jagi to zbiór opowiadań o zwierzętach, magii i cudach z tradycyjnych rosyjskich wierzeń. Krótkie, ale wciągające historie doskonale ukazują rosyjską kulturę i specyfikę, a tajemnicze, przykuwające wzrok ilustracje (jedno z opowiadań zilustrował Józef Wilkoń) kryją w sobie wiele fascynujących szczegółów. Ta książka to pierwszy krok do poznania bogatej kultury i historii Rosji.

W Jedwabnych wątkach czekają na dzieci mongolskie przypowieści o sprycie, chińskie opowieści o smokach, japońskie baśnie o uczciwości i potędze snów oraz koreańska bajka o zwierzętach. 

W rytm zaklęć to zbiór opowiadań opartych o legendy rdzennych ludów Brazylii. Dzieci mogą wyruszyć do barwnej krainy pełnej odważnych, sprytnych i mądrych zwierząt – tych egzotycznych, jak żółw żabuti, i nieco bardziej nam bliskich, jak chociażby pewien pomocny bocian. 

Podczas pełnej przygód podróży Na skrzydłach kondora, jednego z najsłynniejszych zwierząt w Chile, młody czytelnik spotka fantastyczne istoty: gigantyczne węże, gwiezdne dziewczyny, rubinowookie pumy, chodzące drzewa i dzielnych ptasich ludzi...

Głos tam-tamów - dziesięć opowiedzianych tu historii dociera do czytelników po tysiącleciach przekazywania ich z ust do ust w rytm muzyki. Historie afrykańskich plemion takich jak Buszmeni, Tuaregowie, Masajowie i Berberowie charakteryzują się dużą wrażliwością na świat i jego urodę, a często okraszone są też nutką ironii. 

Święty Mikołaj. Historia prawdziwa 

Na naszej liście nie może zabraknąć klasycznych świątecznych historii. Jak ze zwykłego człowieka, który chciał czynić dobro, Mikołaj stał się magiczną postacią obdarowującą dzieci na całym świecie? Dzieci dowiedzą się tego z ciepłej historii o świętach, miłości, niesieniu pomocy i magii, która istnieje, jeśli tylko mocno w nią uwierzą. Świąteczną opowieść Joanny Jagiełło dopełniają urzekające i przenoszące w inny świat ilustracje autorstwa Agaty Dobkowskiej. 

Wielka księga zwierzaków 

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata, uzupełnione o dodatkowe treści. Znana podróżniczka zabiera dzieci w niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata, podczas której poznają historie fantastycznych zwierzaków. Książka zawiera mistrzowsko wykonane zdjęcia zwierząt i fotografie autorki z jej licznych podróży w najdalsze zakątki naszego globu. To idealne pozycja dla dzieci, które o zwierzętach chcą dowiedzieć się wszystkiego. Młodzi czytelnicy znajdą też wiele ciekawostek o najbardziej egzotycznych miejscach na ziemi.