"Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino rzuca nowe światło na zbrodnię, która wstrząsnęła Ameryką. Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie „rodziny” Charlesa Mansona na jego rozkaz zamordowali będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego  Sharon Tate i kilkoro jej gości. Osobista tragedia polskiego reżysera stała się medialnym spektaklem, który wywarł ogromny wpływ na masową wyobraźnię. W związku z głośną premierą filmu Quentina Tarantino, w którym Sharon Tate odgrywa ważną rolę, ukazało się wiele publikacji, które próbują przedstawić przekonującą wersję wydarzeń tej feralnej nocy. "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" to licząca ponad 600 stron książka reporterów Toma O'Neilla i Dana Piepenbringa. Reportaż jest efektem ponad 20-letniego dziennikarskiego śledztwa. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autorzy podążają tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood.

Quentin Tarantino ratuje Hollywood. [Recenzja filmu "Pewnego razu... w Hollywood"] >>

Na zdjęciu m.in. ofiary bandy Mansona: Sharon Tate, Abigail Folger i Jay Sebring

Pod koniec lipca premierę miała też książka "Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła" Nikki Meredith. Dziennikarka przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona” w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. 

To lektura obowiązkowa. Uzmysławia, że istnieją bestialskie czyny, ale nie istnieją bestie. - mówi o książce Nikki Meredith, Monika Płatek.

W "Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polański" poznajemy punkt widzenia bliskich Sharon Tate, którzy do końca życia nie pogodzili się z jej śmiercią. Alisa Statman razem z siostrzenicą Sharon – Brie – przedstawia tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców wszech czasów. Warto sięgnąć też po fascynującą autobiografię Romana Polańskiego zatytułowaną "Roman", w której reżyser zdobywa się na niesłychaną szczerość. Książka została wydana 1984 roku i natychmiast stała się światowym bestsellerem. Twórca "Dziecka Rosemary" opisuje w niej dzieciństwo w czasach holokaustu, zawrotną karierę w Londynie oraz skandal z Samanthą Geimer

Dobry romans. Poznaj najlepsze książki o miłości na marzec 2020 >>