ELLE Book Club x COSTA COFFEE: 

Choć nasza redakcja dzieli się na tych, którzy wolą gotować i karmić oraz na tych, którzy zdecydowanie wolą degustować, to o książkach kucharskich i kulinarnych autorytetach wszyscy lubimy rozmawiać godzinami. Są wśród nas fani azjatyckiej kuchni i klasycznych włoskich smaków, miłośnicy wege i jedzenia w wersji "clean", wielbiciele prostoty, fusion i food pairingu. W dzisiejszym odcinku ELLE Book Club x COSTA COFFEE swoje ulubione książki kulinarne polecają: redaktor naczelna magazynu ELLE Marta Rudowicz, redaktorka działu "Magazyn" Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska oraz Ewa Stępień - redaktorka ELLE.pl i największa foodie, jaką znamy.  

Jak wiecie nowa, specjalna formuła ELLE Book Club jest dla nas pretekstem nie tylko do dzielenia się z Wami jeszcze większą liczbą naszych ulubionych książek, ale także do pokazania tego, jak spędzamy ten wyjątkowy, bardzo intymny czas z książką. Jednym z elementów, który łączy zarówno nasze czytelnicze, jak i kulinarne rytuały, jest kawa. A że każda lektura i, zgodnie z zasadą food pairingu, każda potrawa wymaga innej, odpowiedniej oprawy, to podczas tworzenia dzisiejszego pełnego smaku odcinka towarzyszyła nam COSTA COFFEE z kolekcji kaw do domu, Colombian Roast 100% arabika.  

Wyczuliśmy w niej aromat karmelu, a także słodkie nuty miodu i pomarańczy. Sprawdziła się zarówno bez żadnych dodatków, jak i ze spienionym mlekiem. Jej intensywność w połączeniu z dobrą, kulinarną lekturą pobudziła nasze zmysły i natchnęła nas do gotowania na planie - w lodówce już chłodzi się tiramisu!  

Obejrzyj też: Książka przy kawie: Redakcja ELLE poleca swoje ulubione biografie [ELLE Book Club] 

Z ELLE Book Club wracamy już w przyszłym tygodniu, a w tym czasie czekamy na Wasze kulinarne polecenia - zaparzcie kawę i napiszcie w komentarzu, w jaką pozycję powinniśmy wyposażyć nasze kuchenne biblioteczki.