Włosy krótkie, cieniowane z grzywką na prosto, na skos, zaczesaną do góry… Możliwości jest wiele. A w wyborze idealnego cięcia pomóc mogą fryzury inspirowane stylem gwiazd. Styliści od lat polecają krótkie włosy sławom pragnącym drastycznie odmienić swój wizerunek – okazuje się, że to nie tylko propozycja wygodna, ale i wyjątkowo efektowna. 

Krótkie włosy z grzywką na bok

Grzywka na bok to najlepsze rozwiązanie dla kobiet z okrągłą twarzą – asymetrycznie puszczone kosmyki pomogą wyostrzyć rysy. Sprawdza się też w przypadku twarzy kwadratowych, które nie narzekają na niewyraźny owal. Wielokrotnie tę fryzurę wybierała Keira Knightley – zarówno z bardzo krótkimi włosami, jak i w połączeniu z bobem sięgającym do linii żuchwy. W obu przypadkach to właśnie okalająca twarz grzywka nadawała fryzurze charakteru. 

Eamonn McCormack/WireImage

Jak upiąć krótkie włosy z grzywką? Jeśli zdecydujesz się na mocniejsze cięcie z krótko wygolonymi bokami, może być trudno o stworzenie misternych upięć. Aby jednak nadać fryzurze bardziej odświętnego charakteru, warto grzywkę delikatnie postawić do góry i zakręcić. Podniesienie grzywki lub zaczesanie jej gładko do tyłu to trik, który często na czerwonym dywanie stosowała Scarlett Johansson – wyglądała wówczas zachwycająco!

Frazer Harrison/Getty Images

Krótkie włosy z grzywką do góry

Krótkie włosy z długą grzywką możesz delikatnie unieść, aby włosy wydawały się odbite u nasady i wyglądały elegancko. Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest postawienie ich do góry w taki sposób, aby przypominały irokeza. Tak wystylizowane pixie cut pasować będzie do kobiet o pociągłej lub trójkątnej twarzy.

Jason Merritt/Getty Images

To fryzura, z która najczęściej łączy się piosenkarkę Pink – ale nie tylko. Miley Cyrus, Halle Berry, Kristen Stewart, Rihanna, Tilda Swinton i wiele innych gwiazd udowodniły, że zadziorna fryzura idealnie sprawdza się nawet podczas eleganckich wyjść. Długie włosy z grzywką znacznie trudniej wystylizować w podobnym, nieco punkowym stylu. W tym przypadku to krótka fryzura daje większe możliwości!

Krótkie kręcone włosy z grzywką

Kręcone włosy mogą być nieco bardziej wymagające, nie oznacza to jednak, że nie stanowią dobrej bazy krótkich fryzur z grzywką. Udowadnia to Yara Shadidi, która jest dumną posiadaczka burzy drobnych loczków. Podobną fryzurę nosiły również Issa Rae, Naomi Campbell czy Natalie Emmanuel. Delikatne grzywki zawsze dodają im uroku

Natalie Emmanuel

Jednak nie tylko loczki będą świetnie wyglądać. Jeśli chcesz zakręcić naturalnie proste włosy, grzywkę możesz pozostawić prostą lub delikatnie podkreślić jej końce. Dzięki temu będzie ci łatwiej okiełznać całość.

Fryzury ślubne – krótkie włosy z grzywką

Zakłada się, że krótkie włosy są trudne do stylizacji i uniemożliwiają stworzenie eleganckich fryzur. Nic bardziej mylnego – krótkie włosy z grzywką mogą stać się podstawą przepięknych fryzur, które świetnie sprawdzą się na ślub czy inne uroczystości. Co polecamy?

  • Dobierany warkocz – zwłaszcza układający się w koronę lub opaskę. Z takiego uczesania znane były m.in. Kelly Reilly czy Julianne Hough.
  • Warkocz z grzywki – możesz go podpiąć pod puszczone luźno, lekko zafalowane włosy.
  • Fale w stylu Marylin Monroe – piękna fryzura w stylu retro, która sprawdzi się każdej pannie młodej!
  • Upięcia – sięgnij po wypełniacz i nawet na krótkich włosach uda ci się wyczarować zjawiskową fryzurę.

Pamiętaj, aby wybrać przykuwające wzrok ozdoby do włosów – może się okazać, że grzywka podpięta elegancką spinką nada całości wyjątkowego charakteru.