Ostatnio pisałyśmy o tym, jakie kolory lakierów do paznokci są teraz modne. Jesienią 2018 malujemy je na odcienie gołębiej szarości, mocnego oranżu albo gorzkiej czekolady (zobaczcie>>>>). Taki manicure sprawdzi się nie tylko w przypadku długich paznokci. Na światowych wybiegach podpatrzyłyśmy, że modelki na pokazach na sezon AW18 nosiły zarówno ciemne, jak i bardzo jasne krótkie mani (obejrzyjcie zdjęcia z backstage'u: Nicopanda, Issey Miyake czy Prabal Gurung). 

Zobacz: Ten peeling to nasz redakcyjny hit! Ma w swoim składzie acai i pestki kiwi>>

Jeśli nosicie krótkie paznokcie, ale od jednolitej płytki wolicie wzorzyste mani, mamy dla was dobrą wiadomość. Nie musicie rezygnować nawet z drobnych i skomplikowanych zdobień. Po pierwsze, możecie sięgnąć po specjalne naklejki na paznokcie (ma je w swojej ofercie np. firma NCLA) albo zatopić w lakierze cyrkonie i ułożyć z nich abstrakcyjne grafiki. Modne są także krótkie paznokcie z kwiatowym wzorem. Jeśli nie czujecie się na siłach, by samodzielnie namalować na płytce stokrotki czy róże, udajcie się profesjonalnego salonu mani albo... użyjcie suszonych kwiatów. Ten nowy trend w manicure podpatrzyłyśmy na instagramowych profilach znanych manicurzystek. Koniecznie sprawdźcie konto @nailditbyalyssa! 

Inne pomysły na wzory na krótkich paznokciach? W oko wpadł nam manicure w kratkę (@imarninails), organiczne esy-flresy w odcieniach brzoskwini (@nailditbyalyssa) i pojedyncze literki - możecie z nich ułożyć dowolny napis. Pięknie na krótkich paznokciach wyglądają także: motyw oka albo minimalistyczne kropki.

Dużo inspiracji na wzory na krótkie paznokcie znajdziecie w naszej galerii!