Ładne krótkie paznokcie

Paznokcie hybrydowe czy żelowe? Migdałki, a może zaokrąglone kwadraty? Kiedy wybór kształtu paznokci i techniki wykonania manicure będziesz miała już za sobą, pozostaje najprzyjemniejsza część, za którą uważamy dobór wzorów i kolorów. Jak malować krótkie paznokcie? W ostatnich miesiącach manikiurzyści sięgali po brokat i beżowe lakiery z matowym wykończeniem, neonowe i ciemne kolory w połączeniu ze złotem (czarne krótkie paznokcie są jak najbardziej „in”), efektowne konfetti. Co jeszcze kryje wśród najmodniejszych stylizacji? 

Najlepsze pomysły na krótkie paznokcie

Jeśli nosicie krótkie paznokcie, ale od jednolitej płytki wolicie wzorzyste mani, mamy dla was dobrą wiadomość. Nie musicie kurczowo trzymać się lakierów nude i rezygnować nawet z drobnych i skomplikowanych zdobień. Po pierwsze, możecie sięgnąć po specjalne naklejki na paznokcie (ma je w swojej ofercie np. firma NCLA) albo zatopić w lakierze cyrkonie i ułożyć z nich abstrakcyjne grafiki. Modne są także paznokcie z kwiatowym wzorem. Jeśli nie czujecie się na siłach, by samodzielnie namalować na płytce stokrotki czy róże, udajcie się profesjonalnego salonu mani albo... użyjcie suszonych kwiatów. Dobrze sprawdzą się także skrawki folii transferowej. 

Inspiracje na manicure 

W tym sezonie manikiurzystki gwiazd nie zapomniały ani o minimalistkach, ani ich zupełnych przeciwieństwach, czyli uwielbiających dozę szaleństwa maksymalistkach. Rekordy popularności bił delikatny róż w stylu „clean girl”, ale po piętach deptały mu aksamitne „velvet nails”, zdobienia zastępujące biżuterię i gotyk podpatrzony u – dobrze myślicie – Wednesday Addams. 

Wzory na krótkie paznokcie

Inne pomysły na wzory?  W oko wpadły nam ładne paznokcie w mlecznym odcieniu z roślinnymi motywami w granacie i bieli, abstrakcyjne esy-floresy inspirowane meksykańskim folklorem i różowy manicure w kratkę. Pięknie na krótkich paznokciach wyglądają też minimalistyczne kropki lub serduszka (nie tylko na walentynki).

Dużo inspiracji na wzory na krótkie paznokcie znajdziecie w naszej galerii!