Bridgertonowie wracają, choć na razie w trochę innej wersji, a dokładnie jako spin-off. O tym, że poznamy losy królowej Charlotte wiemy już od dawna, ale dotąd Netflix mocno szczędził informacji w tym temacie. W Walentynki odbyła się specjalna konferencja online z twórcami tytułu "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". Co wiemy? Sprawdźcie wszystkie informacje!

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". Fabuła serialu Netflix

"Ten prequel z uniwersum Bridgertonów to opowieść o życiu królowej Charlotty i jej drodze do władzy oraz o jej małżeństwie z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. W rezultacie tych zmian powstał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie Bridgertonów" - przeczytamy w oficjalnym opisie fabuły. Widzowie zobaczą, jak doszło do małżeństwa Charlotty z królem Jerzym, które było symbolem nie tylko pięknej historii miłosnej, ale także społecznych zmian w Wielkiej Brytanii. Choć początkowo młoda arystokratka nie chciała wychodzić za starszego od niej monarchę.

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". Kogo zobaczymy na ekranie? Obsada

W serialu zobaczymy już dobrze nam znane twarze z "Bridgertonów", m.in. Goldę Rosheuvel (Królowa Charlotta), Adjoę Andoh (Lady Agatha Danbury) czy Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton). Główną rolę, czyli młodą królową Charlotte zagrała India Amarteifio, natomiast w młodego króla Jerzego wcielił się Corey Mylchreest.

A co z pozostałymi rolami? Angaż otrzymali też Arsema Thomas, która zadebiutuję w roli młodej Agathy Danbury, a Michelle Fairley znana z serialu Gangi Londynu zagra księżniczkę Augustę. Obsadę uzupełniają Sam Clemmett jako Młody Brimsley, Freddie Dennis ("Nierealnie") jako Reynolds, Richard Cunningham ("Wiedźmin") jako Lord Bute, Tunji Kasim ("Nancy Drew") jako Adolphus, Rob Maloney ("Casualty") jako Royal Doctor, Cyril Nri ("Cucumber") jako Lord Danbury i Hugh Sachs ("Bridgertonowie sezon 1 i 2") jako Brimsley.

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". Premiera serialu kostiumowego

Netflix podał w końcu, kiedy serial "Queen Charlotte" trafi do biblioteki Netfliksa. Sześć premierowych odcinków pojawi się na serwisie streamingowym już niedługo, a dokładnie 4 maja 2023 roku. Już odliczamy dni, a wy?

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". Pierwszy teaser promujący serial Netflix. Zobacz też oficjalny zwiastun

Na pełen zwiastun musimy jeszcze poczekać, ale Netflix udostępnił w końcu teaser nowego serialu. Koniecznie zobaczcie klip: