Kristen Stewart od wielu lat jest ambasadorką Chanel. Wydawałoby się, że każda aktorka marzy o takiej roli - ale dla bacznych obserwatorów świata mody nie jest to takie oczywiste. Złośliwi twierdzą, że pod skrzydłami Virginie Viard legendarna marka zanadto się powtarza, a jej kolekcjom zaczyna brakować świeżości. Według niektórych taki był właśnie powód zerwania współpracy między Chanel a Margot Robbie. Na kontach poświęconych najnowszym plotkom z branży high fashion, takich jak @DietPrada, zaroiło się nawet od memów, które gratulowały Margot "uwolnienia się od Chanel" - co było nawiązaniem do dość powtarzalnych i "grzecznych" stylizacji, w których aktorka pojawiała się na wielkich galach i uroczystych premierach. Mimo krytyki ze strony gorliwych komentatorów, francuski dom mody bije rekordy zysków, a kolekcje Viard są rozchwytywane przez światową klientelę. Także Kristen Stewart nie zamierza rezygnować ze współpracy z kultową marką, choć na pozór jej buntowniczy wizerunek może stać w sprzeczności z wciąż dość konserwatywnym postrzeganiem Chanel. Trzeba jednak przyznać, że Amerykance zawsze udaje się wyłuskać najciekawsze, niestandardowe projekty z portfolio brandu, które są nowoczesne i odważne. Tak było w ostatnią sobotę, gdy gwiazda pojawiła się na zamknięciu 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Kristen Stewart w prześwitującej sukni Chanel. Aktorka zrezygnowała ze stanika

Getty Images

Gwiazda "Zmierzchu" miała na sobie naked dress z czarnymi akcentami z kolekcji wiosna-lato 2023 (obejrzycie ją tutaj >>). Uwagę przykuwały szczególnie naszyte na piersiach kieszenie, które zastąpiły aktorce stanik. Stewart postanowiła połączyć oryginalną kreację z makijażem i fryzurą w stylu grunge. Krótka fryzura typu mullet i dramatyczne, skąpane w czerwieniach smokey eye doskonale dopełniły zmysłowy, prowokacyjny charakter sukni.

Getty Images

Wystąpienie Stewart może być mocnym dowodem na to, że głosy krytyków niekoniecznie mają pokrycie w rzeczywistości i przy odrobinie wyobraźni z projektów Chanel można wycisnąć dużo więcej niż mogłoby się wydawać. A Wam, jak się podoba Kristen w takim wydaniu?

Getty Images