Taka właśnie koncepcja stoi za linią preparatów Luxury Gold, którą opracowali eksperci laboratorium naukowego marki Dermika. Są to kosmetyki stworzone z myślą o pielęgnacji wymagającej skóry dojrzałej, z formułami o działaniu regenerującym, wygładzającym, ujędrniającym i rozjaśniającym.
Jednym z wykorzystanych składników jest 24-karatowe złoto, które stałą się również inspiracją dla nazwy tej prestiżowej serii preparatów Dermika.

 

Drogocenny kruszec jest szczególnie widoczny w formule unikalnego, dwufazowego serum odmładzającego 3D. Złota faza (z kompleksem składników aktywnych, takich jak proteiny jedwabiu i wyciąg z wąkrotki azjatyckiej), której kształt przypomina helisę DNA, zatopiona jest w przezroczystej fazie żelowej, zawierającej kwas hialuronowy. W momencie aplikacji łączą się one w preparat o lekkiej, ale bogatej konsystencji, który wtapia się w skórę i od razu poprawia jej wyglądu. Serum wypełnia zmarszczki, wygładza i ujędrnia skórę, nawadnia ją i rozświetla.


Kompleks aktywnych składników anti-age w kosmetykach Dermika Luxury Gold to natomiast połączenie trzech rozwiązań biotechnologicznych – peptydowego rekonstruktora kolagenowego, który stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, odżywczych aminokwasów (z wyciągów z alg), które wzmacniają sprężystość i napięcie skóry oraz kompleksu wzmacniającego barierę hydrolipidową.
Serię Luxury Gold marki Dermika tworzą bogate, esencjonalne kremy do twarzy, opracowane z myślą o pielęgnacji skóry w różnych wieku, w przedziałach 45+, 55+ oraz 65+.

Elementem kompleksowej pielęgnacji jest wspomniane wcześniej serum, rekomendowane do aplikacji w połączeniu z każdym z tych kremów. Dopełnieniem złotej pielęgnacji jest krem do skóry wokół oczu.
Z myślą o obdarowywaniu bliskich najlepszymi prezentami kosmetycznymi, marka Dermika przygotowała wyjątkowy zestaw prezentowy z kosmetykami Luxury Gold. W upominkowym duecie znalazł się Luksusowy krem – rekonstruktor młodości 65+ oraz Luksusowe serum 3D – aktywator młodości. Wszystkie kosmetyki Luxury Gold marki Dermika dostępne są w drogeriach oraz w multibrandowym e-sklepie .