Dlaczego włos się kręci?

Kręcone włosy mają specyficzną budowę. Rozłożenie keratyny, która jest głównym budulcem włosa, wygląda inaczej niż w przypadku prostych kosmyków. Dodatkowo pokrywające powierzchnię łodygi łuski są częściowo odchylone, przez co loki i fale tracą szybciej wilgotność. Takie kosmyki są często szorstkie, matowe i mają skłonność do puszenia pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Ten rodzaj włosów ma więc specyficzne potrzeby pielęgnacyjne i wymaga większej ilości składników odżywczych.

2. Jak dbać o kręcone włosy?

Z kręconymi włosami trzeba obchodzić się wyjątkowo delikatnie. Nie lubią szamponów z silnymi substancjami pianotwórczymi, ponieważ pozbawiają je naturalnej wilgoci, której i tak im często brakuje. Pod ich wpływem loki stają się szorstkie, tracą elastyczność i kształt. Pamiętaj też, że powinnaś ograniczyć czesanie do minimum. Loki i fale najlepiej rozczesywać tylko na etapie stosowania maski lub odżywki do spłukiwania. Natomiast samo wydobywanie skrętu powinnaś zacząć, jeszcze kiedy włosy są mokre, podczas odciskania ich z nadmiaru wody. Rób to delikatnie, używając miękkiego ręcznika, aby nie powodować dalszego otwierania łusek na powierzchni łodygi. Dzięki temu zmniejszysz skłonność fryzury do puszenia! 

W pielęgnacji kręconych włosów pomoże Ci innowacyjny ręcznik algowo-bambusowy ligen.  To pierwszy i jedyny taki produkt w Polsce! Został stworzony, aby uzupełnić pielęgnację naturalnymi kosmetykami. Jest wyjątkowo miękki, a dzięki zawartości włókien alg pomaga wygładzić otoczkę łodygi, zwiększając sprężystość loków i fal. Algi to także bogactwo witamin, soli mineralnych oraz kwasów omega 3 i 6. Natomiast bambus to zastrzyk wzmacniającej włosy krzemionki. Ręcznik wykorzystasz jako turban do suszenia włosów lub „odgniatania sucharków”. Jest to idealny produkt do codziennej pielęgnacji lub zawsze gdy masz ochotę na domowe spa! Możesz oczywiście wykorzystać go także jako ręcznik do ciała i twarzy.

Ręcznik do włosów z materiału bambusowo-algowego kosmos liqen / INSIGHT

3. Kręcone włosy – najlepsze kosmetyki do loków i fal!

Włosomaniaczki są zgodne: loki i fale kochają oleje roślinne. W teorii najlepiej służą im oczywiście te dobrane do potrzeb włosów średnioporowatych i wysokoporowatych. Wiele dziewczyn twierdzi jednak, że ich kosmykom najbardziej odpowiadają miksy olejów z różnych grup. Emolienty roślinne hamują odparowywanie wilgoci z wnętrza łodygi, niwelują szorstkość i puszenie fryzury. Jeśli wprowadzisz je do codziennej pielęgnacji, zmniejszą także ryzyko łamania włosów i skłonność końcówek do rozdwajania.  

Marka INSIGHT stworzyła linię naturalnych kosmetyków do pielęgnacji loków i fal. W jej skład wchodzi Maska do włosów Elasti-Curl zawierająca kompozycję emolientów roślinnych: oleju kokosowego, z nasion chia, sacha inchi oraz wosku z borówek. Takie połączenie zapewnia porcję kwasów tłuszczowych o zróżnicowanej masie cząsteczkowej, dzięki czemu działa na wszystkich poziomach włosa. Pod wpływem maski szorstkie i matowe fale odzyskują piękny kształt, elastyczność i naturalny połysk. Mimo bogatego składu maska nie obciąża fryzury!

Maska do włosów kręconych / INSIGHT

4. Stylizacja kręconych włosów

Włosy nie będą prezentowały się pięknie bez odpowiedniego stylizatora. Najlepiej, aby był wzbogacony formułą pielęgnacyjną. Koniecznie wypróbuj Krem do loków i fal Curl Passion włoskiej marki Sendo. To kosmetyk o działaniu definiującym i zapobiegającym puszeniu. Porcja tego produktu to również shot fito składników, które zadbają o twoje włosy między kolejnymi myciami głowy. Krem zawiera m.in. biotechnologiczny wyciąg z pomidorów będący źródłem likopenu, czyli jednego z najsilniejszych antyoksydantów. W naturalny sposób niweluje wolne rodniki powstające pod wpływem stresu czy zanieczyszczonego miejskiego powietrza. Dodatek oleju kokosowego i makadamia pomaga zapewnić elastyczność i wypielęgnowany wygląd loków i fal.

Krem do loków i fal Curl Passion / SENDO

Kręcone włosy to sposób na wyjątkowy look. Zadbaj o ich kondycję, aby prezentowały się pięknie i były odporne na puszenie. Pamiętaj, że kochają naturalne kosmetyki pełne roślinnych emolientów!

Wszystkie produkty do włosów znajdziesz w sklepie insightshop.pl