Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, ale tylko ich właścicielki wiedzą, ile czasu trzeba poświęcić na stylizację. Lok, w przeciwieństwie do włosa prostego, ma utrudnioną dystrybucję sebum, czyli naturalnego emolientu (nawilżacza), który nadaje mu elastyczność i miękkość. Kręcona czupryna ma tendencję do puszenia, a co za tym idzie potrzebuje bardzo silnego i dogłębnego nawilżenia, wzmocnienia i wygładzenia. 

Kręcone włosy - jak myć i suszyć?

Włosy kręcone należy myć dogłębnie nawilżającymi, delikatnymi kosmetykami. Najlepiej używać odżywek i kremów myjących w formie pianki 2w1 – szampon i odżywka. Pozwolą one oczyścić skórę głowy oraz odżywić włosy bez zbędnego obciążenia, nawilżyć je i nadać im piękny skręt. Włosy kręcone należy suszyć naturalnie bez użycia suszarki lub wykorzystując jej zimny nawiew. Świetnym rozwiązaniem jest też suszarka z dyfuzorem, który gwarantuje odbicie włosów od nasady i nadanie pięknego, pełnego skrętu lokom.

Kręcone włosy - modne fryzury 2017

Kręcone włosy wciąż są na fali. Można śmiało powiedzieć, że modę na niesforne loki zapoczątkowała Mica Arganaraz. Argentyńska modelka była gwiazdą pokazów w sezonie jesień-zima 2016/2017. Brała udział w m.in. Valentino, Louis Vuitton, Chanel, Givenchy, Isabel Marant, Dior, Lanvin, Chloe, Versace, Fendi, Prada, Marc Jacobs, Calvin Klein, Michael Kors, Alexander Wang. Projektanci pokochali jej rockowy look, pełne usta i chłopięcą sylwetkę. W tym sezonie najmodniejszą fryzurą dla naturalnie kręconych włosów wciąż jest lob z grzywką zachodzącą na oczy. Sekret tkwi w utrzymaniu odpowiednich proporcji podczas strzyżenia. Włosy nie powinny przypominać "piramidy" i "stogu siana". Na pokazach pojawiły się też fryzury z przedziałkiem a la "trapez". Wszystkie fryzury z kręconymi włosami zobaczycie TU >>>