Ceramika Paradyż, renomowany producent płytek ceramicznych, to jedna z nielicznych firm, która do produkcji wielkoformatowych spieków TRI-D wykorzystuje innowacyjną, zaawansowaną technologię umożliwiającą uzyskanie efektu barwnych „żył” na ich powierzchni. Powstały w ten sposób materiał, będący połączeniem designu i trwałości, oferuje nieograniczone możliwości projektowe. Jest perłą dla koneserów nowoczesnego wzornictwa.

Międzynarodowa edycja konkursu Paradyż Designers

Kreatywne wykorzystanie różnorodnych wzorów i niekonwencjonalne podejście do aranżacji przestrzeni będą mogli zaprezentować w swoich pracach konkursowych uczestnicy III edycji Paradyż Designers.

W tym roku tematem przewodnim konkursu jest nowa kategoria produktów w ofercie marki Ceramika Paradyż, czyli właśnie spieki wielkoformatowe TRI-D. Inspirowany naturalnym kamieniem materiał ma stać się kanwą do twórczego wyrażania siebie i swojej wyobraźni. Zadanie uczestników polega bowiem na stworzeniu aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Tegoroczna edycja konkursu jest pierwszą na skalę międzynarodową, co oznacza, że zgłoszenia nadsyłać mogą architekci, projektanci i studenci kierunków artystycznych z całego świata. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w kilku kategoriach dotyczących projektowania przestrzeni. Na równi z umiejętnościami technicznymi liczy się nowatorskość i nieszablonowe myślenie.

Jest o co walczyć – łączna pula nagród finansowych opiewa na kwotę 42 000 euro. Ale to nie wszystko. Autorzy najlepszych prac pojadą także na mediolańskie targi designu Salone del Mobile.Milano 2024. To prestiżowe wydarzenie prezentujące najnowsze trendy wzornicze, które co roku przyciąga tysiące profesjonalistów z całego świata.

Międzynarodowy zasięg konkursu ma odzwierciedlenie również w składzie jury. Jego przewodniczącym został Jürgen Mayer H., niemiecki architekt i projektant, który znany jest z odważnego wykorzystywania w swoich projektach nowych technologii.

Jürgen Mayer H. / Mat. prasowe

Prace uczestników oceniane będą także przez Davida Basulto, światowej sławy architekta, a także pomysłodawcę i redaktora naczelnego ArchDaily, jednego z najpopularniejszych międzynarodowych serwisów poświęconych architekturze.

Davida Basulto / Mat. prasowe

W jury zasiądą również: Didier Faustino (architekt i artysta, który w centrum swoich prac stawia relacje między przestrzenią, bryłą i ciałem), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich), Oskar Zięta (architekt, artysta i autor nowatorskiej metody formowania stali ciśnieniem wewnętrznym FiDU), Ewa Porębska (architektka, kuratorka, krytyczka architektury oraz redaktorka naczelna miesięcznika Architektura-Murator), Szymon Hanczar (architekt i artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej ASP i wykładowca na tej uczelni), Przemo Łukasik (architekt i założyciel studia projektowego Medusa Group), Magdalena Fedorowicz-Boule (architektka, dyrektorka i prezeska pracowni architektonicznej Tremend), Jo Jurga (specjalistka od projektowania zorientowanego na poczuciu bezpieczeństwa), Aldona Chudzicka (dyrektorka do spraw rozwoju produktu w Ceramice Paradyż), a także Alek Pluta z Nomadd Studio, który za swój projekt „Pottery Workshop” zdobył pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu.

Didier Faustino / Mat. prasowe

Pod względem merytorycznym za Paradyż Designers odpowiedzialny jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, założyciel i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob, niezależny ekspert prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award oraz ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.

Zgłoszenia przesyłać można do 29 lutego 2024 roku. Laureatów poznamy pod koniec marca 2024 roku. Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie www.paradyzdesigners.com.