Tegoroczne lato upłynęło pod znakiem renesansu trendu "brzydkich butów", katapultując niekonwencjonalne obuwie do mainstreamu. Od zaskakującej współpracy McDonald's x Crocs po ironiczne kreacje MSCHF - wydawało nam się, że najdziwaczniejsze już za nami.

A jednak! Najnowsza propozycja od Louis Vuitton, czyli kozaki Illusion, prezentują osobliwą formę przypominającą sztuczną nogę. Dostępne w wariantach sięgających kostek lub kolan, buty mają na celu stworzenie optycznej iluzji czarnych szpilek zestawionych z białymi skarpetkami, a wszystko to w postaci stylowego buta.

Zaprezentowane podczas pokazu Louis Vuitton jesień-zima 2023, buty Illusion wyróżniają się nie tylko niekonwencjonalnym designem, ale także kunsztem wykonania. Każda para jest indywidualnie ręcznie malowana i wykonana w całości ze skóry cielęcej. Projekt jest opisywany jako ukłon w stronę surrealistycznego ruchu artystycznego.

Pozostaje jednak palące pytanie: ile jesteście gotowe zapłacić, by wyglądać, jakbyście poruszały się ze sztuczną nogą? Cena - prawie 2500 dolarów - może być równie surrealistyczna jak sam projekt.