Kosmetyki do opalania: przed wyjazdem

Na dwa tygodnie przed wyjazdem warto sięgnąć po suplementy diety z beta-karotenem oraz balsam przyśpieszający opalanie. Przygotują skórę do kąpieli słonecznych i skrócą czas potrzebny do uzyskania brązowej opalenizny.

kosmetyki do opalania: kremy z filtrem

To absolutny, wakacyjny must have. W zasadzie powinnaś używać ich codziennie, nawet wtedy, gdy akurat nie szykujesz się do plażowania. Słońce, oprócz dotkliwych oparzeń (często uniemożliwiających dalsze opalanie), osłabia naturalne mechanizmy obronne skóry, co prowadzi do jej nadmiernego wysuszenia, alergii, a czasem zmian nowotworowych. Dlatego ochrona jest konieczna! Jeśli wybierasz się w tropiki, nie zapomnij kremu o SPF 50+. Poza tym warto mieć ze sobą kremy o SPF 30 oraz 20.Smaruj się dość grubą warstwą, co dwie godziny. Jeśli nie przepadasz za tłustą konsystencją kosmetyku, możesz sięgnąć po transparentny spray. Coraz więcej firm ma go w swojej ofercie.

Kosmetyki do opalania: twarz

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez makijażu, oszczędź go sobie przynajmniej na plaży. Zamiast podkładu, nałóż krem BB, ale koniecznie taki, który zawiera odpowiednie filtry. Oczywiście nie zwalnia cię to od posmarowania twarzy kremem z filtrem, kiedy już leżysz wygodnie na ręczniku. Nie zapominaj także o sztyfcie do ust i preparacie chroniącym znamiona. Kosmetyk zabezpiecza miejsca szczególnie wrażliwe, intensywnie nawilża usta i zapobiega ich pękaniu. Posmaruj nim także uszy (kilkukrotne poparzenie tego miejsca kończy się często zmianami nowotworowymi).

Kosmetyki do opalania: włosy

Myślisz, że szkodliwe promieniowanie słoneczne dotyczy tylko skóry? Nieprawda. Włosy narażone na szkodliwe działanie promieni UV stają się suche, łamliwe, szorstkie i trudne do rozczesania. Podobnie jak skórę, chroń włosy i nakładaj kosmetyki ochronne, a kiedy to możliwe, zakładaj kapelusz lub odpoczywaj pod parasolem. Do plazowej torby wrzuć także mały olejek do włosów. Szybko docenisz jego dobroczynne właściwości.

Kosmetyki po opalaniu

Na wyjzad koniecznie zabierz ze sobą kosmetyki intensywnie nawilżające i przyśpieszające regenerację naskórka. Doskonale służą do tego preparaty 'po opalaniu' w postaci chłodzącego żelu lub olejku. Wieczorem posmaruj ciało balsamem ze złotymi drobinkami. Pięknie podkreśli opaleniznę.

Czytaj także:

Kremy z filtrem SPF 50+: wakacyjny niezbędnik>>

Bikini - akcja last minute>>