Paleta cieni do powiek

Na początek warto zaopatrzyć się w dobrą paletę cieni do powiek - możesz używać jej do wszystkiego! Jeśli w swojej mini torebce masz miejsce jedynie na dwie lub trzy rzeczy, to musi wśród nich znaleźć się mała, wielofunkcyjna paletka. Nie odmawiamy makijażu brwiom, policzkom czy lekkiego konturowania. Za pomocą zaledwie trzech cieni wykonasz proste smoky eyes, podkreślisz linię brwi i nadasz koloru policzkom. Dla najciekawszego efektu pociągnijmy nasze arcydzieło na policzku lekko wzdłuż dolnej linii oka. Jeśli dodasz do tego odrobinę ulubionego brokatu, nikt nie pomyśli, że miałaś ograniczone możliwości! Pamiętajcie tylko, że nie wszystkie kolory zdadzą tutaj egzamin. Najlepiej wypadną te w beżach i brązach!

Klasyczna pomadka

Ważne, żeby była w odpowiednim odcieniu. Mocno czerwona szminka na niewiele się przyda, ponieważ jej kolor może być zbyt intensywny i ciężki do roztarcia. Dla najciekawszego efektu pociągnijmy szminkę od policzka do skroni, odrobinę wklepmy pod dolny róg oka, oraz lekko wzdłuż jego górnej linii. Inny wariant? Przecież usta mogą być całym Twoim makijażem! Wtedy intensywniejszy kolor nada Ci wyrazu; wyostrzy spojrzenie i podkreśli kolor oczu. Makijaż z typu tych szybkich, prostych i efektownych.

Bronzer lub róż

Bronzerem malujemy aż pięć istotnych miejsc: usta, kości policzkowe, załamanie górnych powiek, dolną linię brwi i grzbiet nosa. Różem ominiemy jedynie grzbiet nosa. Już tłumaczymy jak to działa! Jeden bronzer bądź odpowiednio nałożony róż, a Twój nos wyda się węższy, powieki się uniosą, brwi pokreślą, a policzki i usta wypełnią. Brzmi trochę bajecznie, ale tak to właśnie działa w praktyce. Oba kosmetyki bardzo dobrze sprawdzą się w dwóch dostępnych na rynku formach: w płynie lub kredce. Wystarczy lekko rozetrzeć je palcem lub pędzelkiem. W przypadku konsystencji pudru, lepiej rozprowadzać kolor średnim pędzelkiem. Pamiętaj tylko, żeby odcień kosmetyku zawsze dobierać do koloru skóry. 

Dzięki tym prostym w obsłudze tipom zrobisz ekspresowy makijaż, dzięki któremu twarz będzie świeża i rozpromieniona. Nie ma za co!