Zalety stosowania korektora pod oczy

Wiele kobiet rezygnuje ze stosowania korektorów pod oczy, bo uważa, że pod okiem równie dobrze sprawdzi się w tej roli podkład. Jest to jeden z podstawowych błędów w makijażu, jak również w pielęgnacji. Nie bez przyczyny do okolicy oczy stosuje się oddzielne kremy — skóra pod okiem jest do pięciu razy cieńsza niż na reszcie twarzy. W makijażu potrzebna jest formuła odpowiednia dla tak wrażliwej okolicy, na której widać pierwsze oznaki starzenia - kurze łapki, drobne zmarszczki, opadające powieki. Obciążenie okolicy oka zbyt bogatymi produktami dodatkowo je uwypukli.

Czasem zasinienia i opuchnięcia pod okiem nie wyeliminuje ani odpowiednia dieta, ani pielęgnacja, ani długie wakacje, gdyż mogą być uwarunkowane genetycznie. Wtedy jedynym ratunkiem pozostają korektory. Korektor źle dobrany do rodzaju cery może przyspożyć wiele kłopotów - zbierze się w zmarszczkach, nie przykryje zasinień, wysuszy delikatną skórę pod okiem. Częstym problemem jest również nieodpowiedni odcień korektora (zbyt żółty lub różowy), który nie współgra z resztą makijażu. Rozwiązaniem tych problemów jest odpowiedni sposób aplikacji i wybór właściwego rodzaju korektora

Ten słynny korektor sprzedaje się co 5 sekund na całym świecie! Kosztuje mniej niż 25 zł i ukryje wszystkie niedoskonałości cery >>

Jak nakładać korektor pod oczy 

Tak samo ważna jak znalezienie idealnego korektora, jest jego odpowiednia aplikacja. Sposób w jaki aplikujemy korekor wpływa na jego trwałość i krycie. Palec, gąbka, pędzel - technik nakładania korektora jest wiele, a każda metoda aplikacji daje inny efekt i sprawdzi się przy różnych rodzajach korektorów.

  • Opuszkiem palca najlepiej jest wklepać lekkie, rozświetlające korektory. W ten sposób korektor idealnie stopi się z cerą i nie zbierze w zmarszczkach. 
  • Gąbeczką najlepiej nakładać korektory o średnim i mocnym poziomie krycia. 
  • Pędzlem te najbardziej napigmentowane i kryjące, gdyż gąbki dobrze nie współpracują z gęstymi konsystencjami. 

Ważny jest kształt pędzla i rodzaj włosia. Do aplikacji korektora najlepsze są pędzle syntetyczne, okrągłe, dość duże i mocno zbite, gdyż umożliwiają one koncentrację pigmentu w pożądanym miejscu. Zwilżona gąbka w większości przypadków da naturalny efekt, bo wchłania nadmiar kosmetyku, który mógłby się zebrać w zmarszczkach lub zwarzyć. Za pomocą gąbki można łatwo zbudować poziom krycia, dokładając kolejne warstwy korektora. Jeżeli korektor jest wodoodporny zrezygnuj z gąbki — wilgotna gąbka i wodoodporność nie idą w parze. 

Czy pudrować korektor pod okiem? Najlepsze pudry pod oczy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monica Alves (@monicarosemua) Lut 18, 2019 o 1:20 PST

Sporną kwestią pozostaje, czy korektor pod oczy należy utrwalać za pomocą pudru. Maniaczki instagramowego makijażu nie wyobrażają sobie nałożenia korektora bez bakingu, czyli aplikacji nadmiernej ilości pudru pod okiem, który „zapieka” korektor. Ten sposób aplikacji pudru to element makijażu zaczerpnięty z technik stosowanych przez drag queens. Baking utrzymuje korektor w miejscu przez cały dzień - bez ścierania i zbierania się w załamaniach. Idealny puder do bakingu musi być sypki, transparentny i nie przyciemniać korektora. Kultowym pudrem do bakingu jest Laura Mercier - Transluscent Setting Powder oraz Ben Nye - Luxury Powder.  

Choć baking ma wiele zwolenniczek wśród fanek instagramowego makijażu, wielu profesjonalnych wizażystów niechętnie podchodzi do nakładania jakiegokolwiek pudru pod oko. Patrycja Dobrzeniecka, wizażystka gwiazd na swoich kanałach w mediach społecznościowych zarzeka, że nigdy nie nakłada pudru na korektor pod oczy i zachęca do tego swoje obserwatorki. W codziennym makijażu aplikacja pudru pod oko nie jest wskazana przy skórze suchej i dojrzałej, gdyż może on dodatkowo wysuszyć i tak delikatną skórę. A przy suchej skórze wszystkie zmarszczki i linie stają się natychmiast widoczne

Korektor kamuflujący zasinienia 

Jeżeli zasinienie pod okiem jest duże, sam korektor nie wystarczy - musisz też użyć korekcji koloru. Zasinienia mają zazwyczaj fioletowy, niebieski lub zielony odcień. Aby zniwelować cienie pod oczami należy użyć korektora o różowym lub łososiowym zabarwieniu - są to barwy przeciwne do koloru zasinień. Jeżeli po nałożeniu korektora twoja skóra nabrała nienaturalnego odcienia (jest zbyt różowa lub pomarańczowa) możesz dołożyć odrobinę korektora rozświetlającego lub kryjącego w ciepłej lub neutralnej tonacji o ton jaśniejszego od odcienia skóry. Korektory korygujące kolor znajdziesz między innymi w ofercie Benefit Cosmetics - Boing Brightening Concealer, Becca - Under Eye Brightening Corrector

Korektor kryjący pod oczy

Jeden korektor, który poradzi sobie z zasinieniem, rozświetli skórę pod okiem, utrzyma się przez cały dzień i nie zbierze się w zmarszczkach? Jeżeli uda ci się na taki trafić, warto zostać przy nim na dłużej, ale nie zapominaj o dokładnym demakijażu i pielęgnacji - korektory tego typu mogą wysuszyć skórę, a na nieodpowiednio nawilżonej nie będą się ładnie utrzymywać. Dobierając kolor wybierz korektor o ton jaśniejszy od podkładu, ale trzymaj się tonacji swojej skóry, gdyż źle dobrany odcień przy kryjącym korektorze nie wybacza. Korektory kryjące, które zbierają najlepsze recenzje w Internecie to:  Tarte - Shape Tape Contour Concealer, Catrice - Liquid Camouflage, Makeup Revolution - Conceal and Define, Nars - Radiant Creamy Concealer. 

Korektor rozświetlający pod oczy

Korektory rozświetlające są najczęściej zakończone aplikatorem w kształcie pędzelka, który ułatwia aplikację odpowiedniej ilości. Produkt wykręcamy i aplikujemy bezpośrednio na okolice pod okiem. Zazwyczaj nie maja one mocnego krycia, a ich formuła jest bardzo lekka, dlatego świetnie wklepują się opuszkiem palca. Jeżeli w ciągu dnia zbiorze się w zmarszczkach, znaczy to, że nałożyłaś go za dużo. W przypadku rozświetlaczy pod oczy mniej znaczy więcej. Kultowy korektor rozświetlający pod oko znajdziesz w ofercie Yves Saint Laurent - to oczywiście popularny od lat Touche Eclat. 

Korektor nawilżający pod oczy - korektor do skóry dojrzałej 

Przy cerze dojrzałej najlepiej sprawdzą się lekkie, nawilżające korektory, które mocno odbijają światło. Idealnie, gdy będą łączyły właściwości korektorów rozświetlających i kosmetyków pielęgnacyjnych. Ciekawą propozycją dla cery dojrzałej jest korektor francuskiej marki Sisley - Phyto-Cernes Eclat, który zastępuje przeciwstarzeniowy krem pod oczy. Korektor zakończony jest metalowym masażerem, który delikatnie drenuje okolicę oka. Gama kolorystyczna utrzymana jest w tonacjach różowych i łososowych, więc sprzyja korekcji koloru. Korektory nawilżające i anti-aging mogą być używane niezależnie od wieku przez osoby, które oprócz makijażu cenią sobie ochronę przeciwstarzeniową.