Nowoczesna adaptacja "Kopciuszka": fabuła i obsada

Do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun nowej produkcji o Kopciuszku. Jednak nowoczesna wersja słynnej baśni będzie znacząco różnić się od oryginału a historia będzie lepiej skrojona na obecne realia. Kopciuszek o imieniu Ella, którą zagra Camila Cabello, tym razem nie jest przerażoną dziewczyną, której największym marzeniem jest poślubienie księcia. To ambitna i pełna pasji kobieta, która marzy o karierze w świecie mody. Niestety sytuacja życiowa, w której się znajduje, mocno utrudnia jej to zadanie. Na szczęście swoje marzenia będzie mogła zrealizować z pomocą Matki Chrzestnej, którą zagra Billy Porter. Aktor wcielając się w tę rolę zagra postać bezpłciową. Porter przeszedł już do historii jako pierwszy homoseksualny i czarnoskóry mężczyzna, który zdobył nagrodę Emmy (za główną rolę w serialu ,,Pose"). 

Film będzie pełnometrażowym debiutem piosenkarki Camili Cabello, która jest również twórcą muzyki do filmu. Produkcja przybiera formę musicalu, dzięki czemu ma stanowić niekonwencjonalne i nieco przewrotne podejście do tradycyjnej historii. 

Kto jeszcze zagra u boku Cabello oraz Portera? Na ekranie wystąpią również Idina Menzel, Nick Galitzine, Minnie Driver, Pierce Brosnan, Missy Elliott, Maddie Baillio, Charlotte Spencer, John Mulaney, Romesh Ranganathan, a także James Corden. Za reżyserię odpowiedzialna jest Kay Cannon, a produkcją zajął się były dyrektor wykonawczy Sony, Jonathan Kadin.

"Kopciuszek" kiedy odbędzie się premiera?

Początkowo dystrybucją filmu miało zająć się studio Sony Pictures, które planowało wprowadzić film na ekrany kinowe. Jednak, z powodu  pandemii, podjęto decyzję o odsprzedaniu praw Amazonowi. "Kopciuszek" wkroczy na platformę już 3 września 2021 roku: