Konturowanie paznokci - trik na wydłużenie płytki 

Konturowanie stało się modne w każdej dziedzinie urody. Począwszy od twarzy, po szyję (sprawdź, jak to zrobić >>) czy body make-up. Z pomocą pędzla oraz palety różu, brązów i beży można wysmuklić ciało lub podkreślić zarys mięśni. Strobing wszedł do łask również w salonach fryzjerskich, gdzie za pomocą odpowiednio nałożonych na włosy kolorów, twarz zyskuje korzystniejszy kształt. Nic dziwnego, że do łask powraca konturowanie paznokci optycznie wydłużające płytkę. To idealny, szybki trik na uzyskanie pięknego mani. Szczególnie dla tych z nas, które narzekają na krótkie, łamliwe czy szerokie paznokcie. O sposobie konturowania płytki przypomniała znana manikiurzystka Jin Soon Choi, pokazując detal na dłoniach modelek podczas pokazu Very Wang na tegorocznym NYFW

Jak konturować paznokcie?

Optyczne "wydłużanie" paznokci nie jest trudne. Dzięki prostemu trikowi wyprofilujesz płytkę paznokcia w sposób, w jaki nakładasz rozświetlacz na policzki, by nadać twarzy porządany kształt. 

1. Na płytkę nałóż jedną warstwę bezbarwnego lakieru, który będzie stanowić bazę. Może to być również lakier do paznokci w jasnym odcieniu, np. beżowym czy pudrowym różu. 

2. Aby optycznie "wydłużyć" paznokcie, potrzebujesz lakieru o ciemnym odcieniu. Namaluj nim na płytce podłużny pasek, przechodzący przez środek paznokcia. Nie wypełniaj kolorem boków płytki. 

3. Na koniec, dla utrwalenia, nałóż na płytkę top coat