Zwrot w stronę estetyki lat 90. i 2000. zdaje się nie mieć umiaru. Generacja Z uwielbia nostalgiczne podróże w czasie, odkopując coraz nowsze trendy, zarówno w kategorii mody, jak i urody. Niedawno wspominałyśmy o wielkim powrocie niebieskiego, metalicznego cienia, który jeszcze do niedawna był uznawany za szczyt obciachu. Tymczasem dzisiaj makijaż w stylu glam noszą it girls na czele z Kendall Jenner, Gigi Hadid i Dua Lipą. Ale nie tylko niebieski cień do powiek zaliczył wielki powrót. Coraz częściej w mediach społecznościowych i na czerwonym dywanie obserwujemy tendencję w kierunku makijażu w stylu lat 90. i wczesnych 2000., które śmiało można określić mianem old lady make-up. Fankami są już m.in. Zendaya i Cara Delevingne.

Old lady make-up to kontrowersyjny trend z lat 90., który zachwycił generację Z

Christina Aguilera w słynnych niebieskich powiekach, płyta Destiny’s Child w tle i słynne, pasujące denimowe stylizacje Britney Spears i Justina Timberlake, czyli w skrócie złota era barwnych lat 90. Chociaż wiele trendów wciąż pozostaje kontrowersyjnych, okazuje się, że niektóre z nich są naprawdę bardzo twarzowe. Wystarczy zainspirować się lookami rodem z przełomu lat 90. i 00., a następnie przełożyć to na nowoczesny old lady make-up. Dokładnie w ten sposób postąpiły gwiazdy, które wraz ze swoimi wizażystami czerpią garściami z makijażu z poprzedniej epoki. Przykład? Wszyscy zwrócili uwagę na zieloną, błyszczącą suknię Zendayi na promocji filmu “Challengers” z tenisowym motywem, tymczasem gwiazda postawiła również na pasujący odcień na powiekach. Promienna skóra z dużą dozą szampańskiego rozświetlacza, brązowa konturówka i błyszczyk na ustach dopełniły jej beauty look

fot. Dave Benett/Getty Images

Do grona fanek makijażu w stylu old lady make-up dołączyła również Cara Delevingne, która wybrała miedziany cień na powiekach i mocne kreski. Do tego wyrazistego looku dołożyła czerwone usta i podkreślone brwi, czyli swój znak rozpoznawczy. Old lady make-up wbrew pozorom nie dodał lat zarówno Zendayi, jak i Carze Delevingne. Obie gwiazdy prezentują się zachwycająco, odważnie i przykuwają spojrzenia.

Jak zrobić old lady make-up?

Jakie są elementy, które wchodzą w skład old lady make-up? Poniżej wymieniamy 3 najmocniejsze trendy, idealnie wpisujących się w ten styl. Makijaż w końcu powinien być zabawą, a niektóre elementy mogą naprawdę przypaść wam do gustu. 

Niebieski lub zielony cień do powiek

Ten trend może przypaść do gustu nawet minimalistkom. Wystarczy nałożyć wybrany cień za pomocą palców (dzięki temu uzyskasz niewymuszony efekt), a resztę makijażu utrzymać w neutralnym tonie. Warto dodać do tego odrobinę rozświetlacza dla zdrowego, świeżego looku.

Brązowa szminka do ust

Wiele osób ma obawy przed brązami w makijażu, tymczasem to one wyostrzają i podkreślają rysy, a umiejętnie pomalowana twarz nabiera wyrazu. Brązowa szminka to sztandarowy element makijażu w klimacie old lady. Dla podkreślenia zapachu warto obrysować usta konturówką.