Mimo, że koński ogon jest fryzurą uniwersalną, pomysłów na jej uczesanie jest bardzo wiele. Pasują do każdej stylizacji i idealnie uzupełniają nawet najbardziej wymagający look. 

Koński ogon na gładko

Najpierw dokładnie wyprostuj włosy. Niskie upięcia są idealne do pracy i doskonale pasują do prostych, eleganckich kreacji. Z kolei związanie włosów na czubku głowy, tak jak w przypadku Gabrielle Union lub Mili Kunis będzie alternatywą dla stylizacji wieczorowych.

Koński ogon w wersji XXL

Na taki typ uczesania stawia często Jennifer Lopez. Nic w tym dziwnego. Nakręcenie pasm na ciepłe wałki, a następnie natapirowanie ich i związanie w koński ogon sprawia, że włosów natychmiast robi się trzy razy więcej.

Koński ogon na rockowo

W tym sezonie bardzo modne są lekkie i naturalne fale. Aby je wykonać, użyj spray'u zwiększającego objętość włosów, a następnie spryskaj je produktem z solą morską. Tak przygotowane pasma zwiąż w wysoki koński ogon. Inspiracja? Gisele Bundchen!

Koński ogon w wersji romantycznej

Romantyczne upięcia mogą mieć formę kontrolowanego bałaganu, a do ich wykonania będziesz potrzebowała kilku kosmetyków, spinek oraz odrobiny fantazji. Ciekawą propozycją jest upięcie luźnego kucyka prosto z pokazu Kinder Aggugini albo związanie włosów w koński ogon w stylu Evy Longorii lub Blake Lively. Możesz je także pokręcić, a następnie delikatnie podpiąć, zostawiając kilka pasm przy twarzy, podobnie jak zrobiła to Gabrielle Union.

Koński ogon w nowoczesnym wydaniu

Oryginalną wersję uczesania, podejrzeliśmy podczas mediolańskiego Tygodnia Mody na pokazie Aquilano. Możesz wykorzystać pomysł prosto z wybiegu i uczesać włosy na gładko lub wziąć przykład z Blake Lively, która postawiła na trochę inną wersję.

 

Jeszcze więcej propozycji znajdziecie w GALERII>>

 

CZYTAJ TAKŻE:

Modna fryzura w stylu "wet look">>

Długie fryzury [ZDJĘCIA]>>