Rzadka koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach symbolizuje otwarcie się portalu do nowej rzeczywistości. To zjawisko po raz ostatni wydarzyło się mniej więcej 166 lat temu, zapisując się na kartach historii mody. Przez przypadek odkryto wtedy nową, syntetyczną technikę barwienia tkanin. Jednym z pierwszych barwników tego rodzaju była fuksyna (barwnik czerwony), otrzymana w 1855 roku przez polskiego chemika Jakuba Natansona. Kilka miesięcy później, już w roku 1856, student chemii, Anglik William Henry Perkin dokonał syntezy barwnika fioletowego - moweiny. Krótko po tych odkryciach barwniki syntetyczne zaczęto stosować na skalę przemysłową. Dzięki temu wszyscy uzyskali dostęp do kolorowych ubrań, niezależnie od statusu społecznego. Barwna odzież przestała być zarezerwowana wyłącznie dla osób uprzywilejowanych. Pomyśl tylko, co poczuli twoi przodkowie, gdy na ulicach po raz pierwszy zaczęły pojawiać się odcienie tęczy. Gdy Jowisz znów spotka się z Neptunem w znaku Ryb 12 kwietnia 2022, doświadczymy w życiu przełomowych odkryć. 

Koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach otwiera wrota nowych możliwości, które wcześniej nie były brane pod uwagę.

Koniunkcja Jowisza z Neptunem 2022 - co oznacza?

Chociaż Jowisz i Neptun spotykają się na niebie co około 13 lat, po raz pierwszy od ponad 166 lat połączą swoje siły w zodiakalnych Rybach. To prawdopodobnie najbardziej intensywna kombinacja energii astrologicznych, gdyż Jowisz jest starożytnym władcą Ryb, a Neptun współcześnie sprawuje nad nimi rządy. Obie te planety zwiększają swój potencjał, kiedy zanurzają się w ostatnim znaku wody. Możemy więc spodziewać się globalnej rewolucji w mediach, modzie, sztuce, muzyce, filmie i wszystkim, co związane z twórczością. Neptun z Jowiszem niosą wibracje, które sprawiają, że wszystko jest możliwe.

Jowisz i Neptun w Rybach poszerzają świadomość. Pokazują, że nie wszystko jest czarne lub białe. Użyj ich energii, aby dokonać wyborów z pomocą swojej intuicji. 

Świat dozna kolejnego duchowego przebudzenia. Za sprawą tej koniunkcji jeszcze bardziej rozwiniemy się w sferze duchowej. Możemy pogłębić swoje rozumienie życia i doświadczyć silnych zrywów intuicji. Odczujemy też pragnienie stworzenia głębszych połączeń z ludźmi wokół nas. Odkryjemy, co powinno stać się naszym celem. Neptun jest planetą bezwarunkowej miłości, a Jowisz powiększa wszystko, czego dotknie. Kiedy te ciała niebieskie się połączą, podziały ustąpią miejsca tolerancji. Wszechświat pośle w naszą stronę wysokie wibracje wspierające pojednywanie się z innymi. 

Numerologia na marzec - co wróżą liczby? >>

Jowisz i Neptun w Rybach - negatywy

Chociaż koniunkcja Jowisz-Neptun oferuje natchnienie, może też wywoływać na świecie spory zamęt. Powodzie czy problemy z zasobami wody w tym czasie będą nieuniknione. Woda jest również symbolem emocji. Jako kolektyw możemy doświadczyć czegoś, co wywoła w nas silne reakcje. Pamiętajmy jednak, że wpływy Neptuna tworzą mgłę i iluzję, która utrudni nam dostrzeżenie prawdy. Spotkanie Jowisza z tą planetą zakłóci nasze poczucie stabilności. Lepiej płynąć z prądem oraz być otwartym na pojawiające się nowe perspektywy. 

Cokolwiek wydarzy się pod wpływem tej koniunkcji, będzie mieć na celu nasz rozwój duchowy i porzucenie dotychczasowych zasad.

Wibracje koniunkcji osiągną szczyt w kwietniu 2022, jednak będziemy je odczuwać już od końca marca aż do początku maja, a następnie ponownie od końca października do początku grudnia.

Energia Jowisza i Neptuna - co z nią zrobić?

 • Uruchom nowe kreatywne projekty.
 • Otwórz się na nowe możliwości w swojej pracy.
 • Zainspiruj się otaczającym cię pięknem.
 • Rozwiń swoje duchowe dary i ćwicz pracę z intuicją.
 • Pozostań otwarta na nowe sposoby myślenia.
 • Kiedy fakty wydają się mgliste, zwróć się do swojej intuicji.
 • Pracuj z subtelniejszymi częstotliwościami w kwestii uzdrawiania i manifestacji.
 • Zabezpiecz swój dom przed powodzią lub rozważ wykupienie ubezpieczenia od powodzi.
 • Filtruj wodę pitną.
 • Zanurz się w tej energii podczas medytacji, aby aktywować duchowe przebudzenie.
 • Rozpoznaj uniwersalną jedność we wszystkim, co cię otacza.
 • Oczyść się z negatywnych emocji. 
 • Spędzaj więcej czasu nad wodą.

Wielka trójka zodiakalna - jakie są twoje 3 znaki zodiaku? >>