Tego lata kosmos nie daje nam odpocząć. Po raz pierwszy od dawna nastąpiła jednocześnie retrogradacja Merkurego i Wenus. Chaos, awantury czy nieporozumienia stały się naszym chlebem powszednim. Przy tak wielu wyzwaniach niełatwo skorzystać z produktywnej atmosfery sezonu Panny. Wrzesień zwykle służy duchowym porządkom, lecz od 23 sierpnia mierzymy się z blokadami Merkurego. Na szczęście już wkrótce każdy znak zodiaku zyska długo oczekiwaną przejrzystość.

Retrogradacja Merkurego zakończy się 15 września, dzień po nowiu Księżyca w Pannie.

Horoskopy na wrzesień:

BARAN

Kiedy Markury zakończy retrogradację, będzie stacjonować w Twoim szóstym domu. Zyskasz jasność co do tego, jak zorganizować swoje jesienne nawyki i obowiązki. Czułaś się wytrącona z równowagi? Wkrótce Twoje życie powróci do normy. Po 15 września możesz liczyć na przypływ dobrej passy w projektach zawodowych. 

BYK

Retrogradacja Merkurego mogła wywołać w Tobie niepewność. Nie było Ci łatwo oddać się beztroskim letnim przyjemnościom. Jako znak rządzony przez Wenus, cenisz sobie uciechy życia. Jednak zawisła nad Tobą ciemna chmura, przez którą doświadczyłaś zamieszania. Po 15 września uda Ci się zrelaksować i uporządkować powstały chaos. 

BLIŹNIĘTA

Blokady mentalne, których teraz doświadczasz, wkrótce zostaną zażegnane. Koniec retrogradacji Merkurego przyniesie praktyczne rozwiązania dla Twoich spraw. Rozmowy z bliskimi nagle staną się łatwiejsze. Wreszcie poczujesz się wysłuchana i zrozumiana. Zamiast mieć wrażenie, że stoisz w miejscu, z zadowoleniem będziesz podziwiać swój postęp.

Buradaki/Getty Images

RAK

Gdy ruch wsteczny Merkurego dobiegnie końca, będzie Ci łatwiej dzielić się swoimi myślami, planami i pomysłami. Nareszcie dokonasz właściwego wyboru. Twoja intuicja znów stanie się bezbłędna. Zrozumiesz jak postąpić w sytuacjach, które pojawiły się w trakcie Niebieskiej Pełni. W drugiej połowie września skup się na omawianiu ważnych dla Ciebie spraw.

LEW

Koniec retrogradacji Merkurego przywróci przejrzystość w Twoich finansach. Zaczniesz działać z jasno określonym planem. Niezależnie od tego, czy wdrażasz nowy budżet, czy otwierasz biznes, zmaksymalizujesz swoje dochody. Wreszcie poczujesz, że Twoje pomysły przynoszą pożądane rezultaty. Doświadczysz, czym jest materialna obfitość. 

PANNA

Wyjście Merkurego z retrogradacji dla Ciebie oznacza odhaczenie pozycji z listy rzeczy do zrobienia. Koniec z roztargnieniem i chaosem. Dotrą do Ciebie przydatne informacje, dzięki którym dokonasz produktywnych zmian. Ponieważ Merkury znów ruszy do przodu, będziesz w stanie wykonywać wiele zadań jednocześnie.

WAGA

Retrogradacja Merkurego była dla Ciebie czasem głębokiej refleksji. Niebawem zyskasz jasność co do nawyków i praktyk, które działały przeciwko Tobie. Zamiast powtarzać stare wzorce, ułożysz nowy plan działania. Będzie Ci łatwiej zabrać się za to, co wspiera Twoje dobre samopoczucie. Już nie znajdziesz dla siebie żadnej wymówki. 

SKORPION

Koniec retrogradacji Merkurego sprawi, że pogłębisz więzi z bliskimi. W tym zjawisku Twoje relacje mogły być dla Ciebie największym wyzwaniem. Teraz będziesz lepiej się komunikować, bez wszczynania zbędnych awantur. Napraw to, co zawisło na włosku lub odpuść sytuacje, które już Ci nie służą. 

STRZELEC

Ostatnio Twoje sprawy zawodowe mogły całkowicie Cię pochłaniać. Nie czułaś jednak, że ruszasz do przodu. Na szczęście po 15 września Twoje ambitne plany nabiorą rozpędu. Pozbędziesz się blokad, by przedstawić światu swoje genialne pomysły. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś mogła użyć swojego głosu w kreatywny sposób. 

KOZIOROŻEC

Zakończenie się retrogradacji Merkurego dla Ciebie oznacza nową perspektywę. Sprawy, nad którymi tak bardzo się głowiłaś, z dnia na dzień staną się jasne. Wreszcie wykonasz krok w przód i już więcej nie obejrzysz się przez ramię. Połączysz się ze swoją prawdą oraz odkryjesz nowe możliwości. Ten czas będzie sprzyjać podróżom i oderwaniu się od codziennej rutyny. 

WODNIK

W połowie września przywrócisz porządek w sferach życia, w które wdał się chaos. Zyskasz pewność, jak użyć swojego głosu i właściwie postąpić w trudnych sytuacjach. Możesz też otrzymać ważne informacje dotyczące Twoich przedsięwzięć. Kontynuuj to, co niedawno zaczęłaś. Wszystko rozwinie się dopiero teraz. 

RYBY

Wsteczny Merkury mógł wywołać zamęt w Twoim życiu miłosnym. Czy czułaś, że nie możesz dogadać się z partnerem? Ta tendencja wkrótce ulegnie zmianie. Kieruj się sercem i wyciągnij pomocną dłoń do ukochanej osoby. Wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Uważaj tylko, by nie brać na siebie problemów innych. Twoje granice są ważne, nie przekraczaj ich.