A to dlatego, że nadchodzący występ zorganizowano na Torwarze i nie odbywa się w ramach większego festiwalu muzycznego, jak to miało miejsce kilka miesięcy temu. 

Koncert roku? Moderat wystąpi w tę niedzielę w Warszawie

Gdy w 2017 roku Moderat ogłosił, że kończy dalsze koncertowanie i nagrywanie kolejnych materiałów, wówczas pękło niejedno serce fana muzyki elektronicznej. Jednak w trakcie pandemii słynne trio pracowało nad nowym albumem, a w 2022 roku miała miejsce premiera płyty "MORE D4TA" (anagram Moderat 4). Szybko pojawiły się pierwsze terminy koncertów, które niemal od razu zyskały status sold out. Co ważne, Moderat dwa razy zabookował nasz kraj - najpierw w ramach katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a następnie swój własny koncert w Warszawie. 

Już 11 grudnia będziemy mogli usłyszeć jak najnowsze piosenki brzmią na żywo. "MORE D4TA" zawiera 10 utworów, a te składają się na 46 minut i 33 sekundy oraz 494 słowa. Oprócz tego na pewno Moderat zagra takie hity, jak "Reminder", "Bad Kingdom", "A New Error", "Eating Hooks", "Running" czy "Let in the Light".

Uwaga, bilety na płytę wyprzedane! W sprzedaży dostępne są jeszcze bilety na trybuny.

Moderat. Historia zespołu

"Kiedy Modeselektor [Gernot Bronsert + Sebastian Szary] i Apparat [Sascha Ring] postanawiają zostać jednym, tworzy się trio Moderat. W 2002 roku Sascha, Gernot i Sebastian spotkali się po raz pierwszy. W tym czasie Apparat i Modeselektor mieli już ugruntowaną pozycję na berlińskiej scenie muzycznej. Wspólny projekt powstał w 2003 r., a następnie potrzebował sześciu lat na stworzenie albumu „Moderat”. Być może sekret ich sukcesu tkwi w fakcie, że nigdy nawet nie próbowali się do siebie zbliżyć muzycznie. Dudniący bas Modeselektora i subtelne melodie Apparat stworzyły jednak unikalne brzmienie. W 2013 roku ukazuje się album „II”, a w 2016 powstaje „III”. Rok później Moderat gra ostatni koncert dla kilkunastu tysięcy fanów w Berlinie." - możemy przeczytać w informacji prasowej o koncercie.