Mandragora z bliska – historia powstania i wartości  

O inspiracjach i drodze do stworzenia Mandragory mówi założycielka marki, Martyna Śledzik: 

,,Projektowanie i tworzenie ubrań było moim wielkim, młodzieńczym marzeniem. Uwielbiam modę i mam to szczęście, że towarzyszy mi ona przez całe życie. Jest przede wszystkim nieodłączną częścią mojej pracy. Pracując w modelingu, zwiedziłam największe stolice mody: Mediolan, Paryż, Londyn, czy Tokio. Te miasta przez długi czas były moim drugim domem; zdobyłam w nich mnóstwo doświadczenia i nieustannie czerpałam inspiracje. Ukoronowaniem mojej modowej kariery było zdobycie nagrody w… londyńskim Top Model oraz zasiadanie w jury kolejnej edycji.  

Pięć lat temu wróciłam do Polski i prywatnie stałam się matką i żoną. Poznając kulisy domowego życia i macierzyństwa, utwierdziłam się w przekonaniu, że każda kobieta potrzebuje wytrzymałych i wygodnych ubrań, które jednocześnie będą stylowe i sprawią, że osoba, która je nosi, będzie czuła się atrakcyjnie.  

Stąd też narodził się pomysł stworzenia dresów w nowym, świeżym wydaniu. W dresach można wyglądać ładnie, elegancko, seksownie, swobodnie – po prostu pięknie i w dodatku czuć się w pełni sobą. Dziś dres stał się ubraniem uniwersalnym, w którym można pracować, pić kawę przy kominku, trenować, jak również pójść do klubu, czy na randkę.  

Mandragora to oczywiście nie tylko dresy, ale również inne modele ubrań – od eleganckich sukienek wieczorowych po nowoczesne żakiety. Jednak w swojej różnorodności wszystkie moje projekty są wierne tym samym wartościom – wygodzie i stylowi.  

Współpracuję z konstruktorką odzieży, która ma w Polsce swoją szwalnię. Moje projekty są tworzone długo, z tego powodu, że zawracam uwagę na każdy detal i od końcowego wyniku wymagam perfekcji. Gwarantuję, że szyję z materiałów najlepszej jakości, a cały proces produkcji odbywa się w Polsce. 

Jeśli chodzi o nazwę, to mandragora jest rośliną mistyczną, która kształtem przypomina ludzką postać. Jest to roślina lecznicza, przeciwbólowa. Chciałam, by nazwa mojej marki przypominała nam o tym, że nawet w trudnych chwilach trzeba szukać właściwych rozwiązań i pozytywów. Mandragora podkreśla też to, że w takich momentach są rzeczy, które mogą poprawić nasze samopoczucie. Więc Mandragora i nasze ubrania to antidotum na wasze problemy – mniejsze i większe, codzienne i niespotykane. To również sposób na życie oraz gwarancja lepszego samopoczucia! 

Mandragora to także ja i wraz ze zmianami, które zachodzą we mnie, zmienia się i Mandragora. Dlatego czas na kolejny krok i nowości, które zobaczycie wkrótce.”  

Z myślą o każdej kobiecie  

Mandragora kieruje swoje kolekcje do każdej kobiety. Nieważne, czy jesteś pędzącą przez miejską dżunglę businesswoman, troskliwą i zapracowaną mamą, zorganizowaną panią domu, czy też studentką, wkraczającą w dorosłe życie. Dla każdej z was Mandragora przygotowuje wygodne i stylowe ubrania, których noszenie to czysta przyjemność.  

W ubraniach Mandragory szczególnie dobrze odnajdą się kobiety, które lubią się wyróżniać z tłumu. Właśnie tu znajdziesz ubrania, które podkreślą Twoją wyjątkową osobowość i sprawią, że poczujesz się tak pewna siebie, jak nigdy dotąd! Mandragora to również doskonały wybór jeśli szukasz oryginalnych projektów. Często czerpią one z klasycznych fasonów, ale absolutnie nie stronią od innowacyjnego podkręcenia.  

Tworząc ubrania, zespół Mandragory chce zawrzeć w swoich projektach cząstkę siebie. Chcą, by pod ich okiem powstawały takie ubrania, które same by z przyjemnością włożyły i zachowały w swojej szafie na długie lata. Celem jest również to, by we wszystkich ubraniach Mandragory można było czuć się kobieco, z wdziękiem i klasą – nawet w miękkich dresach! W końcu swoboda nie wyklucza seksapilu! Osobisty charakter projektów, wygoda, jakość i kobiecość – to najważniejsze wyznaczniki Mandragory.  

Co na półkach? Oferta odzieżowa Mandragory 

Gdy charakter i idea Mandragory są nam już bliższe, zapoznajmy się z produktami, które możemy znaleźć w sklepie Martyny Śledzik.  

Czekają na was wygodne bluzy i spodnie dresowe o fantazyjnych krojach. Wyjątkową propozycją jest również elegancki żakiet ze spodniami w nowoczesnym wydaniu. Znajdziecie również okrycia wierzchnie, które wkrótce Mandragora będzie poszerzać o kolejne wyjątkowe propozycje.  

W ofercie znajdziecie także uniwersalne T-shirty, które posłużą za bazę do outfitu lub samodzielnie stworzą niepowtarzalny look! Jest również coś dla fanek sportu. Topy i legginsy, które świetnie sprawdzą się na Twojej ulubionej siłowni, zapewnią komfort podczas porannego joggingu lub posłużą w domowej gimnastyce. I oczywiście wisienka na torcie, której nie mogło zabraknąć są – najlepsze przyjaciółki kobiet, czyli sukienki! 

Wszystkie produkty posiadają nazwę i/lub logo Mandragory, abyś mogła w pełni utożsamić się ze swoją ulubioną marką! 

Spojrzenie w przyszłość – plany Mandragory 

Biznesplan Mandragory nie zatrzymuje się jedynie na modzie damskiej. Oczywiście przewiduje jej ciągły rozwój, jednak nie zamyka się również na modę męską i dziecięcą. W przyszłości Mandragora chciałaby szyć ubrania dla panów oraz najmłodszych. Dzięki temu cała rodzina mogłaby znaleźć coś dla siebie. W niedalekich planach jest również projektowanie i tworzenie płaszczy oraz garniturów.  

Mandragora nie ogranicza się również pod względem geograficznym. Planem zespołu jest to, by kolekcje były dostępne również za granicą. Idealnym sposobem na promowanie marki będzie udział w międzynarodowych targach i pokazach. Może spotkamy się z Mandragorą w Paryżu, Nowym Jorku lub Mediolanie? Czas pokaże!  

Znajdź Mandragorę w sieci! 

Sprawdź sama wyjątkową ofertę Mandragory! Dowiedz się więcej na temat marki, obejrzyj i zamów ubrania na stronie internetowej. Jeszcze więcej zdjęć i informacji zza kulis marki znajdziesz na instagramowym profilu Mandragory.