Moda od wieków pełniła rolę kreującego pragnienia spektaklu, widowiskowego show, które determinowało to, jak chcemy wyglądać, gdzie bywać i czego słuchać. Dziś nawet najbardziej teatralne oprawy prestiżowych pokazów haute couture mają jednak sporą konkurencję. Na długonogie modelki paradujące dumnie po światowych wybiegach patrzymy z podziwem, ale i z dużym dystansem, a rolę najjaśniejszych gwiazd branżowej estrady niepostrzeżenie oddałyśmy w ręce influencerek. 

Chcemy nosić się jak paryskie do szpiku kości Jeanne Damas, Anne Laure Mais czy Sabina Socol, inspirują nas słynne minimalistki z Déborą Rosą, Victorią Törnegren oraz Sophią Roe na czele i z zazdrością podpatrujemy wrodzone wyczucie stylu Skandynawskich blogerek, wśród których Pernille Teisbaek, Hanna Stefansson i Fanny Ekstrand. 

W zimowych stylizacjach większości przywołanych wyżej it-girls powtarza się jeden element... Kolorowe szaliki, bo o nich mowa, to nowy mikrotrend, który w zaledwie kilka dni zdominował Instagram.

Mają być grube i oversize'owe, gładkie, w barwną kratę albo wzorzyste abstrakcje, ozdobione frędzlami lub wykończone nieregularną materiałową grzywką. Zasada jest tak naprawdę jedna: im bardziej rzucają się w oczy, tym lepiej! 

Czytaj też: Najpiękniejsze szaliki z polską metką. Są stylowe, mają świetny skład i nie znudzą się przez lata

Dziewczyny z branży najchętniej fotografują się z kultowymi szalikami z oferty Acne Studios oraz pstrokatymi projektami Susmie's Collection, młodej hiszpańskiej marki stworzonej z myślą o stylowych maksymalistkach. Ich największy plus? Są jak stylizacyjny kameleon: efektownie przełamią stonowane zestawy w spokojnej palecie barw, ale równie dobrze poradzą sobie z uzupełnieniem wielokolorowej, wyrazistej bazy. Pasują do klasycznych, wełnianych płaszczy, puchówek i pluszowych teddy coats. Wiosną dogadają się z kolei z ulubioną ramoneską czy jeansową kataną. 

Gdzie kupić modne kolorowe szaliki na zimę 2021? 

Chociaż zgodnie z branżowym harmonogramem, w sklepach wyraźnie widać już zapowiedź nowego sezonu, przed nami jeszcze co najmniej parę miesięcy zimy. Ciepły szalik we wszystkich kolorach tęczy przyda się więc nie tylko do zdjęć! Gdzie wybrać się na zakupy po model przypominający te lansowane na Instagramie? Zacznijcie od strony internetowej polskiej marki Elementy, potem zajrzyjcie do Bereniki Czarnoty, a na deser zostawcie sobie tour po popularnych sieciówkach i multibrandowych platformach sprzedaży online. Aby ułatwić wam nieco to zadanie, przygotowałyśmy nasz redakcyjny TOP 10. Pełne zestawienie znajdziecie poniżej:  

Berenika Czarnota

Sprawdź też: Modne dodatki i akcesoria: 6 rzeczy, w które warto zainwestować w nowym sezonie [trendy jesień-zima 2020/2021]