Dzięki marce Dulux, legendarnemu producentowi farb do wnętrz i na zewnątrz, ten optymistyczny odcień możemy już zaprosić do swoich domów. Odświeżenie koloru ścian warto potraktować jako symbol zmian – zmian na lepsze. Wraz z kolorem Glamour Pink, wprowadzamy do swojego życia pogodę ducha i zaczynamy patrzeć na świat przez różowe okulary.

Mat. prasowe

Kolor roku 2024 według Dulux: Glamour Pink

Glamour Pink to kolor miłości, przyjaźni i ciepła. Kojarzy się z uczuciowością, spokojem, a także rozkwitem. Jego odcień zmienia się pod wpływem naturalnego świata, podkreślając różnorodność każdej pory dnia i roku. Jedno jednak pozostaje niezmienne - Glamour Pink koi zmysły oraz buduje atmosferę przytulności i bezpieczeństwa.  

- Kolor Glamour Pink to dla mnie synonim tego, co przytulne. Ma w sobie, w swoim odcieniu, coś niezwykle otulającego, co wprowadza do wnętrza poczucie przyjemnego relaksu. Tak zresztą kojarzy mi się dom - otulająco. To zdecydowanie jeden z moich faworytów w paletach barw  fajnie, że został wybrany kolorem roku Dulux. Życzyłabym sobie, żeby 2024 właśnie taki był – przytulny. Żebyśmy chcieli w nim zostać jak najdłużej – mówi Magdalena Boczarska, ambasadorka marki Dulux.

Mat. prasowe

Prognozując tegoroczne trendy kolorystyczne, eksperci z Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel zwrócili uwagę na ewolucję rodziny, którą postrzegamy już nie tylko jako więzy krwi, ale także jako wszystkie te osoby, którymi otaczamy się na co dzień – naszą rodzinę z wyboru. Złożoność życia i przeładowanie informacją sprawiają, że szukamy azylu – miejsca, do którego przynależymy i w którym czujemy się jak w domu.

Innowacyjna paleta kolorów Dulux Ambiance Ceramic

Wraz z kolorem Glamour Pink, Dulux zaprezentował trzy palety odcieni towarzyszących: Kolory Przytulne, Kolory Harmonijne i Kolory Beztroskie. Wszystkie odcienie zostały dobrane w taki sposób, aby pomóc nam w stworzeniu kolorowych, a jednocześnie harmonijnych wnętrz.

Mat. prasowe

Kolor roku 2024 jest dostępny w regularnej sprzedaży w ofercie farb Dulux Ambiance Ceramic. Na kolekcję Dulux Ambiance Ceramic składają się cztery palety, z których każda zawiera 10 idealnie dopasowanych do siebie odcieni, ułożonych tak, żeby można je ze sobą łatwo łączyć (wystarczy np. wybrać dwa lub trzy kolory sąsiadujące ze sobą w pionie lub w poziomie, aby otrzymać doskonałe zestawienie).

Mat. prasowe

Dulux Ambiance Ceramic to jednak nie tylko przyciągające wzrok barwy. Ta kolekcja reprezentuje wszystko to, czego oczekujemy od farb ściennych – od pięknego matowego wykończenia, przez trwałość, po odporność na plamy.