Oscar de la Renta Pre-Fall 2023: kolekcja sukien z metką amerykańskiego domu mody

Co prawda bliżej nam w tym momencie do rozważań na temat kreacji świątecznych i sylwestrowych, ale nowości Oscar de la Renta sprawiły, że myślami jesteśmy już przy końcówce przyszłorocznych wakacji. Wszystko to za sprawą międzysezonowej kolekcji Pre-Fall 2023, która została właśnie premierowo pokazana światu i trafiła do sieci. 

Znalazło się w niej ponad trzydzieści sylwetek w eklektycznym stylu, które spina charakterystyczna dla Oscar de la Renta estetyka: eteryczny przepych.

Heidi Klum w zmysłowej prześwitującej sukni, w której było widać jej sutki. 49-letnia modelka olśniła wszystkich na premierze "Avatara">>

Na kolekcję złożyły się między innyi szydełkowe białe sukienki z koronkowym wykończeniem, mini ze złocistej rafii, komplety w plażowym klimacie wysadzane drewnianymi koralikami, dzianinowe swetry w abstrakcyjną tęczę, garniturowe spodnie w przyciemnionym turkusie i dobrane do nich ascetyczne koszule, maxi w kolorze gumy balonowej z przeskalowanymi bufkami na ramionach, pastelowe krótkie futra, ukwiecone płaszcze, krótkie sukienki z tiulowymi dołami w amarancie, drapowane zwiewne kreacje z rozcięciem na udzie oraz czarne naked dresses z rozkloszowanymi dołami, ozłocone peleryny i nasz faworyt - sięgająca ziemi sukienka ze srebrnej nici tkanej niczym pajęczyna.

Kolekcja Oscar de la Renta Pre-Fall 2023 / mat. prasowe Oscar de la Renta

Laura Kim i Fernando Garcia, dyrektorzy kreatywni tego domu mody, wzięli na warsztat esencję końcówki lata - jego barwy, roślinność, przyrodę, która rozwija się i wybucha podczas wakacji, by przy jej końcówce przygotowywać się na dojrzewanie jesieni. Mamy tu hipnotyzujące zachody słońca, woń kwiatów, ciepłe letnie noce, które trwają krótkie chwile, rozgrzany słońcem piasek, rękodzieło przywiezione z wakacji w formie pamiątek, soczyste owoce, mknące po niebie pierzaste cirrusy i zbliżające się powoli babie lato. 

PS Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii po wszystkie sylwetki z kolekcji Oscar de la Renta Pre-Fall 2023. Przypomną Wam powiew ciepłych wakacji w ten mroźny poranek.

Rita Ora w prześwitującej kreacji z siateczki, w której było jej widać bieliznę. Gwiazda olśniła na imprezie urodzinowej>>

Olivia Wilde znów w prześwitującej kreacji, w której było widać jej sutki. Gwiazda olśniła wszystkich>>