H&M regularnie zaprasza do swoich pracowni najgorętsze nazwiska świata mody. Isabel Marant, Stella McCartney, Karl Lagerfeld, Versace, Sonia Rykiel, Moschino, Kenzo, Comme des Garcons – to tylko wybrane z głośnych nazw goszczących w przeszłości na metkach szwedzkiej sieciówki. Do listy projektantów romansujących ze skandynawskim brandem dołączył właśnie Casey Cadwallader, od 2018 roku stojący na czele Muglera. Wspólna kolekcja, o której plotkowano od miesięcy, nareszcie nabrała realnych kształtów. Oto wszystkie szczegóły współpracy, jakie od dziś krążą po sieci. 

Kolekcja Mugler x H&M na pierwszych zdjęciach. Nowości i limitowane remaki projektów z lat 80. i 90. trafią do sklepów już w maju

Casey Cadwallader i Ann-Sofie Johansson

Casey Cadwallader zaprojektował kolekcję obejmującą zarówno odzież damską, męską, jak i akcesoria. Granice między płciami pozostają jednak płynne. W projektach wybrzmiewają echa awangardowych pokazów, przełamującego granice haute couture i wizjonerskiego ujęcia piękna. Projektant zaproponuje klientom szwedzkiej marki przerysowaną linię ramion i mocno podkreśloną talię. Na promocyjnych zdjęciach w oczy rzucają się ultrazmysłowe prześwitujące kombinezony, jeansy ze wstawkami z lycry, gorsetowe topy, skórzane okrycia zapożyczone z berlińskiej sceny klubowej i połyskujące kryształowe aplikacje. Obok nowości wychwalających „krzywizny i linię ciała” na wieszakach zawiśnie też seria limitowanych remake'ów archiwalnych projektów z lat 80. i 90. Tym samym H&M kolejny raz demokratyzuje modę i daje wielbicielom Muglera z całego świata możliwość posiadania projektów mistrza we własnych szafach.

Lista 11 najmodniejszych rzeczy, w które warto zainwestować w marcu 2023. O tych hitowych ubraniach, butach i torebkach marzą wszystkie estetki >>

„Współpraca z H&M to naprawdę zaszczyt. Kolekcja jest celebracją wszystkiego, co definiuje Muglera jako dom, a każdy element jest autentycznym Muglerem, od body, które stały się naszym znakiem rozpoznawczym, po odważne krawiectwo czy po prostu dżinsy” – tłumaczy Casey Cadwallader, dyrektor kreatywny Mugler, w komunikacie prasowym.

„Jesteśmy dumni, że możemy tą kolekcją uczcić dziedzictwo Manfreda Thierry'ego Muglera”.

„Wszyscy mieliśmy zaszczyt poznać Manfreda i czujemy się bardzo wyjątkowo, że był zaangażowany na początkowych etapach razem z Casey i domem Mugler. Casey wykonał niesamowitą pracę, oddając hołd historii i archiwum, jednocześnie czyniąc kolekcję całkowicie współczesną. Pod jego kierownictwem Mugler stał się jednym z najbardziej innowacyjnych i ekscytujących domów na dzisiejszym rynku mody” – dodaje od siebie Ann-Sofie Johansson z grupy H&M.

Pozostaje pytanie, kiedy kolekcja Mugler x H&M będzie dostępna w sprzedaży. Ubrania i akcesoria naszkicowane ręką Casey Cadwallader pojawią się w wybranych sklepach stacjonarnych i online już 11 maja 2023 roku. Zapiszcie tę datę w kalendarzu! Czekanie umili nam teledysk z udziałem wschodzących gwiazd. Amaarae, Shygirl, Eartheater i Arca razem odświeżyli tanecznego przebój Stardust „Music Sounds Better With You” z 1998 roku i jeszcze lepiej oddali inkluzywnego ducha kolekcji.